Trnovské hody - Štvrtý titul pre FC Senior Trnové

31.05.2015 14:26

25.4.2015

Tento rok bolo počasie priaznivé k organizátorom , súťažiacim ako aj k divákom. Bolo príjemné teplé slnečné počasie.

Tak ako sa už stáva tradíciou opäť súbežne bežali dva turnaje. Prvý vo varení gulášu a ten druhý vo futbale.

My sme sa opäť rozhodli pre ten futbalový aj keď aj v tom druhom sme mali varešku v ohni.

Novinkou  bola účasť mužstva zo susednej dediny Mojš.

Za Starých pánov Trnové nastúpili :

Ladislav Vríčan – brankár

Ľubomír Turčan – kapitán

Ľubo Malík , Milan Šindelář , Ľuboš Pekár , Peter Mackura , Ján Gier , Jaroslav Vyboch , Miloš Pekár , Jozef Belaník

Zápasy :

Vekam – Hasiči 5:3

Zaujímavý zápas. Autorom prvého gólu tohtoročného turnaja bol Peter Pirošík svojou netradičnou pravačkou prekvapil brankára a aj seba. Prvý polčas patril Hasičom ale chybami na konci zápasu prišli o vedenie a nakoniec aj prehrali.

FC Senior Trnové – Mojš  9:1

Z Mojšu nastúpili naozaj postarší páni a títo trpezlivo aj za stavu 3:0 pre nás trpezlivo čakali na svojej polovici ihriska čo sa bude diať. A tak sme im postupne nadelili deväť gólov.

Hasiči – FC Senior Trnové 7:8

Hneď po rozcvičkovom zápase prišiel ostrý zápas proti nahnevaným hasičom. Aj keď začiatok sme zvládli na jednotku a dva razy sme vyhrávali , školáckymi chybami sme dovolili súperovi dvakrát ľahko vyrovnať aby sa nakoniec ujali vedenia v zápase. Hasiči s nami predviedli absolútnu streleckú efektivitu keď skoro každý ich strelecký pokus končil gólom. Výsledkom ich snahy bol náskok o tri góly päť minút pred koncom zápasu. Tu sme už nemali čo stratiť a tak sme z hry stiahli obrancov a nasadili štyroch útočníkov. Tí rozprúdili na súperovej polovici kolotoč a štyrmi gólmi v rade otočili zápas v náš prospech.

Vekam – Mojš  11:7

Kto očakával , že hostia z Mojšu budú ľahkým sústom sa veľmi mýlil. Mojš pribral mladé posily a so skúsenými hráčmi sa ujali vedenia v zápase. Prvý polčas jednoznačne dominovali. V druhom však dochádzali sily a tak sa početnejšie mužstvo Vekamu nakoniec predsa len presadilo a zvíťazilo.

Hasiči – Mojš  7:1

Toto bol prvý zápas , kde Hasiči na začiatku prehrávali. Potom však spustili svoju kanonádu na ktorú hráči z Mojša nenašli recept a konečne Hasiči vyhrali svoj zápas.

Vekam – FC Senior Trnové  5:8

V poslednom zápase turnaja sa symbolicky stretli dve neporazené mužstvá. Začiatok lepšie zvládli hráči Vekamu ale postupom času sme vyrovnali hru aj skóre. Skóre bolo vyrovnané ešte päť minút pred koncom zápasu ale troma gólmi sme zrušili myšlienku o pokutových kopoch. Ísť do tejto lotérie by bolo nezodpovedné hlavne po krvavo vydretom zápase s Hasičmi.

Konečný výsledok :

1. FC Senior Trnové       25:13   9bodov
  2. Vekam                                    21:18   6bodov
  3. Hasiči                         17:14   3body
  4. Mojš                             9:27   0bodov

Týmto víťazstvom sme obhájili minuloročné postavenie a zároveň sme sa stali ako prvé mužstvo už štvornásobným víťazom tohto turnaja.

Najlepším strelcom turnaja bol opäť náš hráč . S piatimi gólmi Ľubo Malík.

Po vyhlásení hajde do šatní kde sme si prerozdelili ceny , dali pohár na ďalší rok na svoje miesto a donekonečna rozoberali jednotlivé zápasy a akcie.

Nakoniec zvíťazil hlad a tento rok sa nám ušiel aj guláš. Zábava pokračovala až do neskorých nočných hodín.