Výsledok stretnutia 2:2

Slavomír Meliš , Miloš Labuda , Jozef Vrabec +1 , Ľuboš Pekár +1 , Daniel Šustek , Ľubo Malík  , Jozef Filo , Miloš Pekár

Pavol Tavač  , Jaroslav Vyboch  , Miroslav Vrabec +1  , Peter Huliak +1 , Robo Huliak  , Rudo Huliak  , Marián Klotton

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Ihrisko bolo ideálne. Teplota v tieni sa postupne vyšplhala na 28°C. Slnečno.

Už na začiatku bolo všetkým jasné , že Zelení dnes budú tým mužstvom , ktoré bude útočiť. Keby nemali Paľa tak ich vekový priemer by bol hlboko pod 40 –ku. U Červených sa po dlhšom čase predstavil vynikajúcou hrou Slavomír Meliš (63) . Červení síce mali k dispozícii dve mladé žihadlá ale tie po predchádzajúcej oslave napriek veľkej snahe nedokázali nakopnúť svoje motory na 100%. Po dlhšej zdravotnej prestávke sa Červeným vrátil Jozef Vrabec. Hoci jeho stav tiež nebol 100% jeho výkon v dnešnom zápase bol veľmi dôležitý. Hoci to najskôr vyzeralo , že po menšej výmene názorov s Milošom Labudom , ktorý tiež nastúpil so zranením a opäť sa ujal miesta hlavného brankára a rozohrávača to Jozef zabalí ale nakoniec v ňom zvíťazil kolektívny duch a obidvaja borci si veľmi rýchlo vysvetlili malé nedorozumenie a nakoniec urobili veľmi dobrú spoluprácu. U Zelených podobné situácie nemuseli riešiť a mohli sa smelo pustiť do útočenia. Už v druhej minúte mali obrovskú šancu keď sa na ľavej strane dostal k strele z prvej Peter Huliak a neuveriteľnou bombou trafil Miloša Labudu do tváre. Miloš sa len ľahko otriasol a pokračoval v hre. Situáciu okomentoval , že to mal za tie reči na začiatku a hotovo. Na druhej strane sa do veľmi dobrej streleckej príležitosti dostal Slavomír Meliš . Obrana Zelených pred Slavom ustupovala a viac si všímala nabiehajúcich hráčov. Slavo situáciu využil a parádnou strelou tesne minul ľavý horný roh bránky. Zelení odpovedali útokom tiež po ľavej strane. Nakoniec sa lopta dostala pred Petra Huliaka ale sa odrazila od päty hráča pred ním a presným zásahom do nosa ho poslala k zemi. Po malej chvíľke sa pokračovalo v hre. Červení loptu postupne rozohrali na pravú stranu na Jozefa Vrabca. Ten v strede našiel voľného Slavomíra Meliša. Slavo loptu prihral dopredu na pravú stranu Ľubošovi Pekárovi. Ten si loptu dobre prebral a posunul mierne pred seba. Proti nemu vybehol z bránky Miroslav Vrabec ale na nečakanú krížnu strelu ku pravej tyči nestihol zareagovať a Červení sa ujali vedenia. 17 minúta Ľuboš Pekár 1:0. Zelení sa snažili o rýchlu odpoveď ale tu narážali na dobre organizovanú obranu Milošom Labudom. A čo už hráči nedokázali vykryť pochytal Miloš. Nakoniec sa Zelení predsa len dočkali , keď sa im podarilo so šťastím preniesť loptu z pravej strany na ľavú a tá sa po niekoľkých tečoch dostala k Miroslavovi Vrabcovi a so šťastím prekonal Miloša v bránke. 28 minúta Miroslav Vrabec 1:1. Po inkasovanom góle Červení vymenili brankára a do bránky sa postavil Ľuboš Pekár. Už o pár minút ho strelecky preverili najskôr Robo Huliak nastrelovaným centrom po výške na bránku a o chvíľu prudká strela ku tyči z poza hráčov od Petra Huliaka. Červení opäť vymenili brankára a do bránky sa postavil Daniel Šustek. Opäť im začala vychádzať kombinácia a tak sa vo väčšom počte pustili do útočenia. To sa však ukázalo ako nie moc dobrá taktika lebo najskôr Danou skvelí zákrok zabránil istému gólu , keď predviedol ten istý kúsok ako v minulom zápase Miloš Labuda. Najskôr gólové zakončenie Ruda Huliaka vytlačil na ľavú tyč a následne loptu zakryl svojim telom a táto sa po bránkovej čiare vygúľala von z bránky. No na konci prvého polčasu po ľavej strane utiekol Jaroslav Vyboch a prihrávkou hoci na päty našiel Petra Huliaka , ktorý v páde dokázal loptu tečovať do bránky Červených. 45 minúta Peter Huliak 1:2 . Do bránky sa opäť vrátil Miloš a diali sa veci. Zelení využívali svoju rýchlostnú prevahu a dostávali sa z jednej šance do druhej. Tu však opäť úradoval Miloš . Asi najkrajší zákrok mal keď sa z ľavej strany snažil strelecky presadiť Peter Huliak ale Miloš v páde loptu vyrazil späť na ľavú stranu. Loptu ihneď z prvej pod brvno poslal Rudo Huliak ale tu Miloš pri rýchlom návrate zo zeme na nohy loptu vyhlavičkoval na roh. Neuveriteľný zákrok. Červení už opatrnejšie útočili ale využívali každé zaváhanie súpera a dostávali sa do prečíslenia. Jedna z najlepších príležitosti prišla v päťdesiatepiatej minúte , keď sa proti jednému obrancovi rútilo trio Červených. Loptu stredom ihriska vyviezol Ľuboš Pekár. Na ľavej strane mal pred bránkou nabehnutého Jozefa Fila a na pravej Ľuba Malíka. Obranca sa rozhodol pre Ľuba Malíka a urobil pohyb k nemu čím odkryl celú bránku. Túto situáciu sa pokúsil využiť Ľuboš Pekár strelou na bránku ale loptu dobre netrafil a tak táto minula svoj cieľ. Napriek tejto veľkej šanci nemuseli byť Červení smutní. Nakoniec sa do podobnej streleckej pozície dostal Jozef Vrabec a presnou strelou vymietol ľavý horný roh bránky. 64 minúta Jozef Vrabec 2:2. Po tomto góle nastal na ihrisku vážny boj a Zelení zvýšili svoje obrátky na 200%. Miloš v bránke a dobre postavené tyče však odolávali. Potom päť minút pred koncom prišla rovnaká chyba ako v minulom zápase Ľuboša Pekára a veľká šanca Zelených po ktorej zvonila tyč. Červení sa sústredili už iba na nekompromisnú obranu a jednoduchým odkopávaním lopty si vydreli remízu.