Výsledok stretnutia 2:0

Miloš Labuda , Jozef Vrabec , Peter Dišek , Jaroslav Vyboch , Milan Šindelář , Rudo Huliak +1 , Robo Huliak +1

Ján Hodás , Ľubomír Turčan , Ľuboš Pekár , Marián Klotton , Peter Pirošík , Daniel Šustek , Lasky

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Teplomer ráno ukazoval +4°C zamračené , bezvetrie. Terén mierne primrznutý bez snehu , časom rozmŕzal a dosť sa šmýkalo.

Dnešný zápas bol v réžii Červených. Dominovali vo všetkých činnostiach a držanie lopty bolo 70/30. Ovládli celé ihrisko a svojho súpera uzavreli na jeho polovici. Preto sa víťazstvo 2:0 môže javiť aj ako dosť malé. Ale celé to mohlo byť aj opačne.

Hoci Červení dominovali od začiatku ich finálna fáza stroskotávala na dobre zorganizovanej obrane Zelených. Tí pokryli všetkých hráčov a tak sa Červení dostávali len do sporadického zakončenia. Zelení hrali na jedného vysunutého útočníka Daniela Šusteka na ktorého smerovali dlhé lopty hneď po jej získaní. Daniel veľa možností na začiatku do kombinácie nemal a tak sa pokúšal o zakončenie z každej možnej pozície. Prvé strely ako aj v minulosti skôr ohrozovali leteckú dopravu ale časom išli nižšie a nižšie. Neskôr sa Zelení odhodlali vo väčšom množstve vyrážať do brejkov ale rozbehnutý Daniel zo začiatku snahu svojich spoluhráčov nezaregistroval a pokračoval v ostreľovaní súpera. Neskôr však loptu dobre podržal a prihral na pár pekných šancí Zelených. Zakončenia však po kombináciách tesne míňali bránku súpera. V prvom polčase nakoniec aj prišla najväčšia šanca keď krásny dlhý pas od Petra Pirošíka našiel za obranou Červených Daniela Šusteka a ten hlavičkou opečiatkoval súperovu tyč. Prvý polčas aj keď Zelení mali loptu menej na svojich kopačkách tak mali podstatne viac nebezpečných zakončení ako ich súper. Hra bez lopty si však časom začala vyberať svoju daň a tak ako Zelení strácali pohyb tak ho Červení získavali a ich tlak silnel. Chvíľami to vyzeralo , že na brankára Zelených útočia všetci hráči na ihrisku. Vyplývalo to z toho , že po občasných výpadoch sa pri návrate Zelených do obrany lopta odrážala do vracajúcich hráčov , ktorí úspešne ohrozovali vlastného brankára ale Lasky aj neuveriteľnými zákrokmi tieto nečakané a protismerne umiestnené lopty vychytal. Prvý krát hráči Červených prekonali Laskyho v päťdesiatej minúte strelou po zemi od Ruda Huliaka. Lasky loptu výrazne stlmil ale aj tak mu prekĺzla pomedzi nohy. Na bránkovej čiare však zaúradoval dobre postavený Janko Hodás a loptu z čiary bezpečne vyviezol na pravú stranu bránky a rozohral dopredu. Pred bránkou Zelených bolo po celý zápas husto a útočníci Červených aj keď dobre kombinovali nemali reálnu možnosť na lepšie zakončenie. Čo sa nedarilo útočníkom nakoniec pomohol vyriešiť vynikajúcim nábehom za brániace sa dvojičky hráčov obranca Červených Rudo Huliak. Správne odhadol voľný priestor za hráčmi a keď sa k tomu pridala presná lobovaná prihrávka od Jozefa Vrabca hlavičkové zakončenie prekvapilo Laskyho a skončilo v sieti. 63 minúta Rudo Huliak 1:0. Po strelení gólu z Červených opadla frustrácia z toho , že nemôžu dať gól a ich hra nabrala na ešte väčšej intenzite a pohode. Tu trošku zabudli na zadné vrátka a tak sa do listiny strelcov v zápase mohol zapísať aj Peter Pirošík ale jeho zakončenia len tesne míňali odkrytú časť súperovej bránky. Poistku Červeným priniesol druhý obranca Robo Huliak , keď jeho prudkú strelu pred vlastným brankárom stečoval Marián Klotton a Lasky už v tomto prípade nestihol zmeniť smer. 80 minúta Robo Huliak 2:0. Zelení si vypracovali ešte dve nádejné akcie ale v snahe o strelenie gólu tieto zbytočne zakončili skôr ako mali a namiesto prihrávky na voľného spoluhráča , ktorý mohol zakončovať do odkrytej bránky volili strelu cez brániaceho hráča. Snaha Zelených bola veľká ale Červení dnes dominovali a svojmu súperovi až na pár chýb nedali šancu na ohrozenie svojej bránky.