09.02.2014 15:34

Výsledok stretnutia 1:1

Miloš Labuda , Ľubomír Turčan  , Jozef Vrabec  , Ľuboš Pekár , Milan Šindelář +1 , Ľubo Malík , Daniel Šustek , Peter Pirošík , Jozef Filo

Adam Chabada , Ján Gier , Jaroslav Vyboch  , Miloš Pekár , Marián Klotton , Robo Huliak +1 , Rudo Huliak , Roman Kuba

Hralo sa na Pasienkoch. Terén mierne hrbolatý , primerane mäkký. Najväčšie problémy robil Jarovi , ktorý sa pri pokusoch o brejk párkrát zložil na trávu aj keď okolo neho nebolo živej duše. Teplota +8°C  , v podstate slnečno. O 12:00 hod sa vyšplhala na krásnych +12°C v tieni. Bezvetrie.

Prvýkrát v tejto sezóne nastúpili v početnej výhode Červení. Aj keď Milan Šindelář ešte nebol úplne zdravotne v poriadku a do svojej formy mu ešte nejaký ten zápas chýba. Začiatok mali obidve mužstvá skôr opatrný a hra sa reálne rozbehla až okolo desiatej minúty. To prišla prvá väčšia vlna útokov zo strany Červených. Svojho súpera zavreli pred bránkou a dlhou sériou rohových kopov ohrozovali súperovu bránku. V bránke Zelených sa predstavil Adam Chabada a úspešne vyrážal strelecké pokusy Červených. Zelení sa pokúšali o rýchle brejky ale väčšina ich útokov bola zastavená v trištvrte ihriska a tak aktuálny brankár Červených mal skôr oddychový deň. Držanie lopty bolo v podstate vyrovnané ale predsa o niečo nebezpečnejšie útoky s častejším zakončením na bránku mali Červení. Priame strely na bránku Adamovi nerobili problém a s prehľadom ich likvidoval. Dokonca správne dokázal vyhodnotiť útoky súpera a niekoľkými dobrými vybehnutiami zlikvidoval nájazdy Ľuba Malíka. Obidve mužstvá sa hlavne sústredili na obrannú hru. Prvá čistá gólová šanca prišla v šesťdesiatej minúte. Z pravej strany nakopnutý center pred bránku Zelených podbehla celá obrana vrátane brankára a lopta padla presne na kopačku Ľuba Malíka. Odrazila sa však tesne vedľa prázdnej bránky. Zelení mali za celý zápas dve vypracované gólové príležitosti. Pri prvej si za chrbát obrany zbehol Miloš Pekár a netrafil prudkú prihrávku pomedzi obrancov do odkrytej bránky. Druhá veľká príležitosť prišla šesť minút po veľkej šanci Ľuba Malíka. Červení pri svojom útoku stratili loptu a do brejku sa od polovice ihriska rútila trojica Zelených. Stredom s loptou na kopačkách Jaroslav Vyboch. Po pravej strane sa mu ponúkal Marián Klotton a po ľavej Robo Huliak. Proti ním stála na os bránky postavená trojica Červených hráčov. Daniel Šustek , Ľuboš Pekár a Jozef Filo. Proti Jarovi vybehol Daniel a donútil ho k prihrávke. Jaro si vybral na ľavej strane Roba Huliaka a prihral mu loptu . Proti Robovi Huliakovi okamžite vyštartoval Ľuboš Pekár ale Robo s loptou vôbec neváhal a okamžite po jej prebraní ju vypálil v plnom behu ľavačkou na bránku Červených. Obranca aj brankár ostali v úlohe štatistov keď pozerali ako lopta preletela popri tyči do bránky. 66 minúta Robo Huliak 0:1. Keďže Červení mali predsa len viac zakončení priamo na bránku Zelených ako ich súper nechceli sa zmieriť s prípadnou prehrou. Pomaly ale isto začali viac riskovať v útoku a aj s trochou šťastia dokázali udržať loptu na svojich kopačkách a nebezpečne ohrozovať súperovu bránku. V sedemdesiatej piatej minúte prišla veľká šanca Jozefa Vrabca , keď sa Červením podarilo loptu pretlačiť až ku nemu na ľavú stranu a Jozef v páde zakončil tesne vedľa odkrytej bránky. Postupne sa do ohrozovania bránky Zelených zapojili všetci hráči Červených ale Adam bol absolútne nepriestrelný. Aktivita sa Červeným nakoniec predsa len oplatila , keď Zelení nešťastne pri zakladaní útoku stratili loptu a táto sa dostala k Milošovi Labudovi. Ten jemným lobom uvoľnil za chrbát obrany Zelených Milana Šindelářa. Milan loptu jemne tečoval a trafil tyč. Adam v snahe zabrániť Milanovi zakončiť urobil krok dopredu. Lopta sa od tyče odrazila do Adama a následne od Adama do bránky. 84 minúta Milan Šindelář 1:1. Do konca ostávalo ešte šesť minút a obidve mužstvá sa pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Obrany a ani brankári však už zmenu stavu nepripustili a tak sa zrodila spravodlivá remíza.

Za najlepšieho hráča Zelených môžeme považovať Adama Chabadu , ktorý vychytal Zeleným remízu a Roba Huliaka. Roba nielen za pekný gól ale aj celkovo za hru a aktivitu. Paradoxne práve jeho hráči ho párkrát kritizovali za nie ideálne prihrávky ale predchádzajúce ťažké lopty , ktoré musel najskôr spracovať , zviesť súboj jeden na jedného a ešte si vybrať spoluhráča na ďalšiu prihrávku už akosi nebrali do úvahy. Čo by sa však dalo Robovi reálne vyčítať je jeho niekedy až prehnaná snaha , ktorá vrcholí nebezpečným atakovaním protihráčov aj v prípade, keď je lopta ešte len v aute a hráči si hľadajú miesto pod slnkom. Tu naozaj atakovanie zozadu už nie je namieste lebo to nikto určite nečaká. Robovi Huliakovi však každopádne pochvala za hru a niekedy je menej naozaj viac.