08.03.2015 17:15

Výsledok stretnutia 0:4

Pavol Tavač , Ján Gier , Jaroslav Vyboch , Miloš Pekár , Braňo Danišek , Marián Klotton , Jozef Filo , Daniel Šustek

Miloš Labuda +1 , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec +2 , Ľuboš Pekár , Peter Mackura , Rudo Huliak , Robo Huliak , Peter Pirošík , Peter Huliak +1

Hralo sa na Pasienkoch. Ihrisko ostalo v rovnakom stave ako minule. Pred jednou bránkou sa rýchlo vytvorili kúpele pre svinky a pred druhou bránkou bola prijateľná trávička. Teplota sa rýchlo vyšplhala na pocitových +15°C. Slnečno .

Prvý polčas bol v jednoznačnej réžii hráčov v Zelených dresoch. Dokonale využili terén a svojho súpera nepustili za polovicu ihriska na viac ako pár sekúnd. Veľký podiel na tom mal terén lebo na polovici , ktorá patrila hráčom v Zelených dresoch blato nedovolilo kombináciu po zemi a uľahčovalo bránenie. Keď ku tomu pridáme podstatne väčšiu aktivitu a pohyb u hráčov v Zelených dresoch tak prvý polčas mal jasného favorita. Svoju prevahu už v úvode premenili na vedúci gól. Najskôr loptu preniesli na pravú stranu k voľnému Petrovi Huliakovi. Ten poslal polovysoký center na ľavú stranu nabiehajúcemu Milošovi Labudovi. Miloš nezaváhal a nechytateľne volejom trafil rotovanou strelou popred obrancov a brankára pravý horný roh. 7 minúta Miloš Labuda 0:1. Zatiaľ čo hra hráčov v Červených dresoch viazla už na polovičke tak kombinačné akcie hráčov v Zelených dresoch končili až nebezpečným zakončením. V dvadsiatej minúte rýchlu kombinačnú akciu zakončil strelou z prvej tesne nad odkrytú časť bránky Ľuboš Pekár. Zakončenie síce nevyšlo podľa predstáv ale konečne sa mu viac darilo pri napádaní súpera a kombinácie so spoluhráčmi. Za aktivitu bol nakoniec odmenený keď pri súboji s obrancom hráčov v Červených dresoch na polovici ihriska získal loptu a následnou kolmou prihrávkou do voľného priestoru uvoľnil do nájazdu Petra Huliaka. Ten svoju šancu využil a zakončením pomedzi nohy zvýšil náskok hráčov v Zelených dresoch. 39 minúta Peter Huliak 0:2. Svojho prvého gólu v novej sezóne sa dočkal aj Jozef Vrabec keď bol na konci rýchlej kombinačnej akcii. 53 minúta Jozef Vrabec 0:3. Po tomto góle sa vymenili strany a karta sa na pár minút obrátila. Hráči v Červených dresoch zatvorili svojho súpera na trávovej polovici a vypracovali si aj dve veľké šance. Prvá prišla po ľufte brankára keď loptu len lizol a táto sa nečakane ocitla pred prekvapeným Danielom Šustekom. Ten síce zareagoval okamžitou strelou ale lopta namiesto smeru na bránku nabrala opačný smer. O päť minút sa Daniel ocitol vo výhodnej streleckej pozícii ale ani druhú veľkú šancu nevyužil. Vysunutím sa na súperovu polovicu hráči v Červených dresoch opustili svojho brankára a obranu a s postupujúcim časom pribúdalo čoraz viac akcií štyria na dvoch s nebezpečným zakončením. Hráči v Zelených dresoch sa bavili futbalom pred súperovou bránkou a prihrávkami na čisté zakončenie vyzývali svojich spoluhráčov. Najbližšie ku gólu bol v osemdesiatej minúte Ľuboš Pekár keď po pätičkovom priťuknutí od Miloša Labudu trafil tyč. Hráči v Zelených dresoch nakoniec využili svoju početnú prevahu pred súperovou bránkou a na konci akcie bol opäť Jozef Vrabec. 88 minúta Jozef Vrabec 0:4. To bol zároveň posledný gól tohto zápasu.