07.04.2013 13:09

Výsledok stretnutia 0:3

Ján Hodás , Miloš Labuda , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec , Ľuboš Pekár  , Milan Šindelář , Peter Pirošík , Jozef Filo

Slavomír Meliš , Ján Gier  , Jaroslav Vyboch +1  , Rudo Huliak +1 , Robo Huliak , Marián Klotton , Peter Huliak +1

Hralo sa na Pasienkoch. Ihrisko bolo rozbahnené tak sme bránky posunuli na kraj ihriska. Paradoxne Zelení ťahali polovičku útokov po rozbahnenom teréne. Teplota podľa mobilu +5°C. Mierny vetrík.

Zeleným opäť nenastúpil brankár tak ako minulý týždeň a úprimne , očakávalo sa zopakovanie chýb v obrane Zelených. Červeným nenastúpil obranca Danko Šustek ale zato im do bránky nastúpil Jožko Filo. Začalo sa pozvoľna opatrnou rozohrávkou na obidvoch stranách. Zelení opäť lietali po celom ihrisku a zo začiatku nechávali odkrytú bránku čo sa strelou cez celé ihrisko pokúsil využiť Peter Pirošík. Červení mali vpredu vysunutého Milana Šindelářa , ktorého sa snažil podporovať Miloš Labuda ale väčšinou celé útočenie bolo iba na Milanovi. Zelení naopak útočili minimálne v trojici a využívali svoju rýchlosť na rýchle prieniky cez obranu Červených. Prvý gól padol po jednom takomto rýchlom útoku Zelených. Lopta sa dostala na pravú stranu k Mariánovi Klottonovi. Pred bránkou Červených bolo riadne husto a pri ľavej tyči stál čakajúci na prihrávku Rudo Huliak. Červení si obsadili hráčov a vystúpili proti Mariánovi. Ten zvolil prudkú loptu pred bránku. Táto trafila do zadnej časti Ruda Huliaka a bolo otvorené skóre zápasu. 18 minúta Rudo Huliak 0:1. Červení sa snažili odpovedať rýchlymi protiútokmi ale tieto im v podstate moc nevychádzali a osamotený Milan vpredu mal proti sebe väčšinou presilu. Napriek tomu sa v 25 minúte dostal k prudkej hlavičke a premasíroval aktuálne chytajúcemu hráčovi Zelených brušné svaly. Lopta sa potom na dlhé minúty dostala na kopačky Zelených , ktorí dokázali byť pri lopte skôr. Keď to aj vyzeralo , že loptu získajú Červení tak táto vždy mierne odskočila od hráča a našla si svojho Zeleného kamaráta. Napriek poctivej defenzíve zo strany Zelených sa však aj títo dopustili chyby po ktorej mohli inkasovať. V 46 minúte sa do vynikajúcej pozície dostala dvojica Milan Šindelář a Miloš Labuda. Milan nezištne pred bránkou z ľavej strany nahral na pravú stranu Milošovi a ten v behu zakončil. Lopta najskôr trafila ľavú tyč , potom sa pomaly presunula a trafila pravú a kotúľala sa po bránkovej čiare na stred bránky. Tu trafila nejaký hrb a vyletela z bránky von. Na loptu sa v tej chvíli z blízka iba bezmocne pozerali dvaja útočníci Červených a dvaja obrancovia Zelených. Na odrazenú loptu najrýchlejšie zareagoval Robo Huliak a odkopol ju do bezpečia. Zelení sa opätovne dostali do svojho tempa a zatlačili Červených pred ich bránku sériou rohových kopov. Nakoniec ich snaha priniesla ovocie keď prudký center po zemi z prvej nechytateľne tiež po zemi vypálil Jaroslav Vyboch. 56 minúta Jaroslav Vyboch 0:2. Červení sa ani nestihli spamätať z inkasovaného gólu a Zelení predviedli ďalšiu rýchlu kontru. Loptu potiahli po pravej strane. Odtiaľ napriek atakovaniu dokázali odcentrovať. Lopta tesne prešla popri Červených až sa dostala po výške k Petrovi Huliakovi. Peter nezaváhal a volejom vymietol ľavú šibenicu. 63 minúta Peter Huliak 0:3. Do konca bolo ešte relatívne dosť času ale vzhľadom na evidentný rozdiel v kvalite útokov jednotlivých mužstiev bolo viac než jasné , že skórovanie Červených by bolo dnes skôr zázrak ako očakávaný jav. Napriek tomu však Červení predviedli jeden ukážkový útok , do ktorého sa postupne zapojili všetci hráči a peknej kombinácii už chýbalo iba gólové zakončenie. Do konca sa už skóre nezmenilo a zaslúžené víťazstvo si odniesli Zelení.