06.01.2013 12:56

Výsledok stretnutia 2:2

Ján Hodás ,   Ľubomír Turčan ,  Jozef Vrabec ,  Ľuboš Pekár ,  Milan Šindelář +1  , Danko Šustek +1  , Peter Pirošík

Ján Gier , Jaroslav Vyboch +1 , Rudo Huliak  , Miroslav Vrabec +1 , Peter Huliak , Miloš Labuda , Ľubo Malík

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Tráva bola pekná zelená ale skrývala kúsky ľadu a zápas sa miestami podobal na Labutie jazero . Toľko talentovaných korčuliarov som už dávno nevidel .Teplota -1 °C , bezvetrie.

Výkop novej sezóny bol symbolicky o 9:13 hod.

Keďže Zelení sa dostavili v malom počte už tradične Červení požičali svojich hráčov a to hneď hráčov , ktorí skončili v minulej sezóne na 5-tom a 6-tom mieste. Miloša Labudu a Ľuba Malíka. U Ľuba sa pošuškáva , že sa pripravuje prestup k Zeleným výmenou za Roba Huliaka. Po zverejnení tejto informácie sa Červení začali skladať na prípadný doplatok za Roba.

Poďme však k samotnému zápasu. Prvých päť minút sa niesol v dominancii Zelených. Držali loptu a pokúšali sa aj o zakončenie. Keď sa zo šatne konečne vygúľal Danko Šustek hra sa obrátila a hneď pri vstupe na ihrisko mal veľkú šancu. Dostal presnú prihrávku od Milana Šindelářa ku pravej tyči. Danovi sa šmyklo a v páde zakončil vedľa bránky. Od tohto momentu sa hra obrátila a v ďalších dvadsiatich minútach mali Červení jednu šancu za druhou. Pozitívna správa je , že väčšina z nich bola zakončená do priestoru bránky. Tu sa však ako kľúčový hráč zápasu ukázal Miroslav Vrabec , ktorý stál vždy na správnom mieste a tak sa lopta od neho odrážala ako od betónového múra. Čo nechytil Miro to mu pomohla konštrukcia bránky. Veľké šance Červených pramenili aj zo systému hry Zelených. Zatiaľ čo do útoku bežali všetci okrem Mira s bránením to už bolo horšie a Miro musel čeliť nie jednému nájazdu Červených. Prvý gól však padol , keď pred Mirom bola celá zostava Zelených. Červení zahrávali roh na ktorý si najlepšie naskočil Danko Šustek a hlavou dal otvárací gól sezóny 2013. 44 minúta Daniel Šustek 1:0. Červení mali z gólu veľkú radosť ale tá netrvala dlho. Ihneď po rozohraní hry nabehli Zelení pred bránku Červených. Na bránku poslali strelu po výške , ktorá padala do bránky. Brankár ju vyhlavičkoval na stred ihriska ale lopta padla na kopačku Jara Vybocha , ktorý ju z prvej poslal späť na bránku. Lopta trafila obrancu a od neho sa odrazila do šibenice. 45 minúta Jaroslav Vyboch 1:1. Obidve mužstvá sa držali svojej taktiky a tak sa Červení opätovne dostávali do nájazdov , ktorý nakoniec aj využili. 62 minúta Milan Šindelář 2:1. Tentokrát Červení držali náskok o niečo dlhšie. Dobre obsadzovali hráčov. Zeleným opäť pomohla šťastena , keď strelu spoza šestnástky od Miroslava Vrabca v súboji s útočníkom Zelených tečoval Ľuboš Pekár a prekvapil zvyšok obrany aj brankára. 66 minúta Miroslav Vrabec 2:2. Tento gól Červených moc nepovzbudil ale o minútu mohli opäť viesť , keď sa do brejku dostali Milan Šindelář a Jozef Vrabec. Druhý menovaný zakončoval presnú prihrávku trafil však Miroslava Vrabca v bránke. Červení na chvíľu podľahli snahe o opätovné získanie náskoku a za chrbtom nechali osamoteného Miloša Labudu. Ten sa k lopte aj dostal po nevydarenom rohu Červených. Nájazd mu však prekazil brankár Červených v časným vybehnutím. Následný Milošov pokus o obstrelenie vyrazil mimo bránku. Červení na druhej strane zakončovali jednu akciu za druhou ale Miroslav v bránke bol neprekonateľnou prekážkou. V 85 minúte prišli dve veľké šance Zelených. Najskôr strelu od Ľuba Malíka pod brvno bravúrnym zákrokom vyrazil Ľuboš Pekár a minútu neskôr pokazil radosť aj Rudovi Huliakovi , keď mu vyrazil presnú strelu ku tyči nohou na ktorej stál. Posledné slovo mali opäť Červení , keď v 89 minúte vyšla pekná kombinácia Milana Šindelářa a Petra Pirošíka. Prvý nahrával a druhý z voleja poslal nechytateľnú bombu. Trafil však tyč od tyče sa lopta odrazila do Mirovej nohy a od Mira sa odrazila von. Posledná akcia patrila Červeným , keď bola zakončená delovkou od Danka Šusteka. Lopta však minula bránku a symbolicky skončila v šatni.