05.04.2015 17:30

Výsledok stretnutia 3:3

Slavomír Meliš , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec +1 ,  Ľuboš Pekár , Jaroslav Vyboch ,  Milan Šindelář +1 , Peter Mackura , Miroslav Vrabec +1

Pavol Tavač , Ján Gier , Rudo Huliak , Robo Huliak , Marián Klotton +2 , Peter Pirošík +1 , Daniel Šustek

Hralo sa na Pasienkoch. Ihrisko bolo miestami zasypané snehom , miestami tráva a miestami blato. Postupom času sme sneh rozbili. Teplota lietala hore dole to podľa toho či bolo slnko alebo mraky. Odhadovaná teplota okolo 5°C a pocitová miestami aj +15°C.

Dnes proti sebe nastúpili dve defenzívne ladené mužstvá. Hráči v Červených dresoch však mali výhodu o jedného hráča čo zo začiatku aj dôsledne využívali. Pritlačili svojho súpera na jeho polovici a výsledkom bol gól po strele z ľavej strany od Jozefa Vrabca. Jeho strela skočila brankárovi pomedzi nohy. 12 minúta Jozef Vrabec 1:0. Hráči v Zelených dresoch mali vo svojich radoch pohyblivejšie typy hráčov s dobrou defenzívou a tak prvotná taktika hráčov v Červených dresoch bola držaním lopty vytiahnuť hráčov ďalej od bránky. Táto im vydržala do prvého streleného gólu. Potom sa vo väčšom počte vyberali na súperovu bránku až sa im nepodarilo zachytiť rýchly brejk s gólovým zakončením Mariána Klottona. 30 minúta Marián Klotton 1:1.  Stačilo ďalších päť minút a hráči v Zelených dresoch otočili skóre. Zatlačili svojho súpera pred bránku. Z osi ihriska ku ľavej tyči vystrelil rotovanú strelu Pavol Tavač. Na túto strelu zareagoval brankár a pritlačil sa ku tyči ale tesne pred ním strelu tečoval Marián Klotton . 35 minúta Marián Klotton 1:2. Tento gól znamenal už definitívnu zmenu taktiky hráčov v Červených dresoch z vyčkávacej na útočnú. Vypracovali si celkom slušnú porciu šancí ale vo finálnej fáze buď nevyšla prihrávka alebo naopak prišla ešte jedna prihrávka navyše. Hráči v Zelených dresoch vyrážali do sporadických nebezpečných protiútokov kde veľmi aktívne zakončoval Peter Pirošík. Jeho delovky z prvej lízali bránku. Červeným sa nakoniec ich snaha oplatila. Dobrou kombináciou rozobrali súpera a zakončením Miroslava Vrabca do odkrytej bránky skoro vyrovnali. Tu však zázračne zakročil Robo Huliak a skokom na bránkovú čiaru loptu zachytil. Táto sa však odrazila k voľnému Milanovi Šindelářovi a ten už zblízka nezaváhal . 50 minúta Milan Šindelář 2:2. Hráči v Zelených dresoch však odpovedali o desať minút neskôr nenápadnou akciou. Relatívne pomalým útokom sa dostali na dostrel bránky a z osi ihriska vypálil na bránku Peter Pirošík. Lopta tesne pred brankárom jemne trafila obrancu a obišla brankára. 60 minúta Peter Pirošík 2:3. Po inkasovanom góle sa hráči v Červených dresoch rozhodli pre presing na súperovej polovici a začali získavať všetky lopty. Po nenápadnom získaní z jednej z mnohých lôpt pri ľavej rohovej zastávke rozohrali rýchlu akciu na jeden dotyk s finálnou nahrávkou od Slavomíra Meliša a gólovým zakončením Miroslav Vrabca. 70 minúta Miroslav Vrabec 3:3. Potom obidve mužstvá pridali dôslednosť pri bránení . Na konci v poslednej minúte prebehli dve rýchle útočné akcie. Najskôr sa o finálne KO chceli postarať Marián Klotton ako prihrávajúci hráč a Rudo Huliak ako zakončujúci a následný protiútok Červených zakončilo nepresné zakončenie vedľa bránky. Nasledujúci rohový kop sa už nekopal lebo čas vypršal a rozhodca ukončil zápas.