Výsledok stretnutia 4:3

Ján Hodás , Miloš Labuda , Ján Gier , Marián Klotton +1, Robo Huliak , Peter Pirošík +1 , Daniel Šustek +1 , Miloš Pekár +1 , Peter Mackura

Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec , Ľuboš Pekár ,  Jaroslav Vyboch , Rudo Huliak , Milan Šindelář , Miroslav Vrabec +1, Peter Huliak , Ľubo Malík +2

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Na ihrisku bolo asi desať centimetrov snehu , teplota okolo +1°C ,sneženie.

Pred začiatkom sa stalo nečakané neslýchané. Ešte v šatni si hráči obliekli tradičné dresy a vyzeralo to , že sa pôjde v starých koľajách ale tu zasiahlo slovo neznámeho hráča a mužstva sa podelili podľa ročníkov narodenia. Začalo sa od najstarších hráčov až po najmladšieho. Takto po dlhých rokoch fungovania Starých Pánov sa niektorí hráči ocitli po prvý krát v drese svojich odvekých rivalov . Takto vznikli dve absolútne odlišné mužstvá. Zatiaľ čo mužstvo Červených disponovalo prevažne obrancami tak u Zelených bol iba jeden klasický obranca a zvyšok mužstva tvorili hlavne útočníci. Presne toto mi vŕtalo v hlave ako by sme sa rozdelili keby sme išli formou dvoch kapitánov , ktorí by si na striedačku vyberali hráčov. Rozhodnutie delenia podľa ročníka narodenia však nie je vôbec zlé.

V prvých minútach si hráči museli zvykať na nových spoluhráčov a aj na terén , ktorý sa časom pekne vyčistil. Začiatok však lepšie zvládli Zelení keď pred bránkou našli voľného Ľuba Malíka , ktorý na dvakrát prekonal brankára Červených. Prvá strela išla po zemi ale odrazila sa späť k nemu. Druhú zdvihol pod brvno a brankár ostal v roli štatistu. 4 minút Ľubo Malík 0:1. Červení sa presadili po nevinnej akcii , keď sa so šťastím dostali po pravej strane ku odrazenej lopte a následnú prihrávku pred bránku gólovo zakončil Miloš Pekár. 30 minúta Miloš Pekár 1:1. Aj ďalšie minúty patrili Červeným a kombinačnou hrou držali loptu na svojich kopačkách. Po desiatich minútach však museli zvoľniť a tak opäť udreli Zelení. Najskôr sa v skrumáži presadil Ľubo Malík pomedzi nohy brankára. 43 minúta Ľubo Malík 1:2. O dve minúty neskôr predviedli Zelení peknú celoplošnú útočnú akciu na jeden dotyk a na konci akcie do prázdnej bránky zakončoval Miroslav Vrabec. 45 minúta Miroslav Vrabec 1:3. Tento gól dodal Zeleným krídla a prevzali kontrolu nad hrou. V 67 minúte vymenili Zelení brankára a do bránky nastúpil Ľubo Malík. Nestihol sa ani ohriať a v priebehu jednej minúty dvakrát vyťahoval loptu zo siete. Prvý gól dostal po peknej akcii Petra Mackuru útočiaceho po pravej strane , keď obišiel niekoľko protihráčov a následnou prihrávkou trafil Daniela Šusteka stojaceho pred bránkou od ktorého brucha sa lopta odrazila do bránky (vidieť , že trénuje brušáky). 68 minúta Daniel Šustek 2:3. Zelení sa ešte nestihli spamätať a Červení zahrali rohový kop po ktorom sa hlavou presadil voľný Peter Pirošík. 68 minúta Peter Pirošík 3:3. Keďže obidve mužstvá videli okrem svojich predností aj svoje slabiny na chvíľu sa uspokojili s remízou a s hrou na istotu držali výsledok. Potom však prišiel povel od Mariána Klottona , ktorý si vypýtal loptu do behu na pravej strane. Túto si posunul a bolo zjavné , že bude strieľať. K strele sa odhodlal s relatívne dosť veľkej vzdialenosti a proti strele aj vystúpil križujúci obranca Ľubomír Turčan. Lopta sa však obtočila Ľubovi okolo pása a mala stále stúpavý charakter. Brankár sa presunul ku ľavej tyči ale lopta rotáciou zmenila smer a vymietla vzdialenejšiu šibenicu. Presnejšie, prudšie a s lepšou rotáciou sa to už nedalo kopnúť. 85 minúta Marián Klotton 4:3. Zelení odpovedali sadov útokov a vypracovali si aj jednu sľubnú akciu s tesným zakončením vedľa od Jara Vybocha. Červení potom hrou do šírky kontrolovali hru a čas a vybojovali prvé víťazstvo v tomto ročníku.