03.03.2013 15:22

Výsledok stretnutia 0:3

Miloš Labuda , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec ,  Ľuboš Pekár  , Milan Šindelář , Danko Šustek , Peter Pirošík , Braňo Danišek

Slavomír Meliš , Adam Chabada , Ján Gier +1 , Jaroslav Vyboch , Rudo Huliak +1 , Robo Huliak , Peter Huliak +1 , Lasky

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Terén bol najhorší za posledných pár rokov. Pred bránkou Zelených tankodrom zo snehu , pred bránkou Červených piesočná snehová púšť a po krajoch zamrznutá tráva. Teplota mierne nad nulou , slnečno po celý zápas.

Začiatok patril Červeným a hneď prvým nebezpečným pokusom sa prezentoval Danko Šustek. Terén bol mimoriadne náročný a o kombináciách mohli mužstvá len snívať. O niečo lepšiu pozíciu mali útočníci Zelených , ktorým smer lopty nemenili snehové hrby ale lopta im pravidelne ostávala zaborená v snehu pod kopačkami. Napriek náročnosti terénu sa hra prelievala zo strany na stranu. V desiatej minúte prišla nenápadná akcia Zelených. Loptu mal na osi ihriska Janko Gier a zvolil nenápadnú strelu na bránku. Pred bránkou bolo riadne husto a lopta preletela až do siete Červených. Počas tejto akcie bol na hranici pravidiel atakovaný a po strele aj priklincovaný štupľami brankár Červených Petrom Huliakom. 10 minúta Janko Gier 0:1. Inkasovaný gól potešil Zelených a dopredu sa vybral netradičný útočník Adam Chabada. Počas svojho desať minútového pobytu sa dvakrát ocitol sám pred brankárom Červených a jeho zakončenia iba tesne minuli bránku. Tieto situácie nastali počas  iniciatívy Červených o strelenie vyrovnávajúceho gólu. Tu však proti Červením okrem brankára a všade sa vrhajúceho Roba Huliaka niekoľkokrát zahral aj terén , keď loptu namiesto do bránky vyrazil von. Nestáva sa to často aby si útočiaci hráč sám sebe narazil loptu . Darilo sa to na obidvoch stranách , keď po prihrávke spoluhráčovi sa lopta odrazila od snehového hrbu späť prihrávajúcemu hráčovi. V tridsiatej minúte prišiel rýchly útok Červených , ktorý bol založený dlhým pasom. Loptu na ľavej strane dobehol Ľuboš Pekár a nožničkami ju poslal pred bránku Zelených. Do lopty sa dobre vrhol Milan Šindelář a usmernil ju na bránku. Lopta trafila brankára Zelených a potom sa vďaka terénu odrazila mimo bránku tesne popred voľného Jozefa Vrabca. Na druhej strane mali veľkú šancu Zelení ,keď po veľkej trme-vrme ostala lopta stáť medzi nohami bezmocného chytajúceho Petra Pirošíka. K lopte sa však dostal včas vracajúci sa hráč Červených a loptu v poslednej chvíli odkopol z kopačky dorážajúceho Ruda Huliaka. V 50 minúte mali Zelení rýchly brejk , ktorý bol zakončený centrom z pravej strany na voľných dvoch spoluhráčov. Tu sa vynikajúcim zákrokom predstavil vracajúci sa Danko Šustek , keď sa v poslednej chvíli vrhol do centra a loptu zo vzduchu vyrazil na roh. Pri tomto zákroku utrpel miernu depiláciu ľavého predkolenia a lýtka na ostrom snehu. Postupom času začali na obidvoch stranách dochádzať sily ale hlavne na strane Červených. V 58 minúte prišiel výkop Jaroslava Vybocha od bránky Zelených. Lopta presne smerovala na jediného obrancu Červených Danka Šusteka , ktorý bol v obkolesení troch útočníkov Zelených. Loptu si dobre spracoval na hruď a pripravil na odkop. Tu však opäť zahral terén a lopta sa namiesto odkopu zaryla do snehu. Situáciu využil Peter Huliak a loptu prihral pred bránku číhajúcemu Slavomírovi Melišovi. Na Slava vybehol brankár Červených a snažil sa mu zabrániť prihrať na voľného Ruda Huliaka. Lopta však preletela ponad nohu až k Rudovi a ten už bez problémov zakončil do prázdnej bránky. 58 minúta Rudo Huliak 0:2. Červení následne sériou rohových kopov zatlačili Zelených pred bránku ale pokusy končili tesne vedľa alebo na brankárovi Zelených a Robovi Huliakovi. Gól by si zaslúžili hlavne hlavičky Petra Pirošíka a strelecké pokusy Milana Šindelářa a Braňa Daniška. To čo nevyšlo Červeným sa nakoniec podarilo Zeleným opäť jednoduchou a rýchlou akciou na tri prihrávky. Prvá prihrávka išla od ich bránky na pravú stranu voľnému Slavomírovi Melišovi. Ten si loptu mierne posunul dopredu a následne poslal center pred bránku Červených. Do centra sa rybičkou vrhol nabiehajúci Peter Huliak a trhal sieť na bránke. 81 minúta Peter Huliak 0:3. Bolo to veľmi pekné zakončenie a vylepšiť by sa dalo už iba keby sa títo dvaja hráči vymenili. Peter centrovaním a Slavo rybičkou. Tretí gól v sieti Červených bol už klincom pre celú hru a hra sa už iba dohrávala.

Vrátim sa ešte k terénu. Paradoxne najnebezpečnejším miestom boli časti kde bola iba tráva bez snehu. Tráva vyzerala na pohľad pekne ale bola aj poriadne zľadovatelá a vybrala si po jednej obeti na každej strane. Najskôr sa pri pokuse o výkop zo zemou tvrdo zoznámil Ľuboš Pekár a o desať minút ležal a takisto bolestivo stával Rudo Huliak. Dnešný zápas bodovo vyhrali hráči Zelených ale to , že až na tieto dva nepríjemné pády sa nič vážnejšie nestalo to vyhrali všetci hráči. Dúfajme , že na budúcu nedeľu už bude terén vhodnejší na futbal a bezpečný pre hráčov.