Výsledok stretnutia 1:5

Slavomír Meliš , Miloš Labuda  , Ľubomír Turčan  , Jozef Vrabec , Ľuboš Pekár ,Milan Šindelář +1 , Daniel Šustek , Peter Pirošík , Jozef Filo

Adam Chabada , Pavol Tavač +1 ,  Ján Gier +1 , Jaroslav Vyboch+2 , Rudo Huliak  , Robo Huliak , Peter Huliak+1,  Marián Klotton   ,  Miloš Pekár , Lasky

Hralo sa na hlavnom ihrisku. Terén bol mäkký. Slnečno s teplotou od  14°C , ktorá na slnku rýchlo stúpala , bezvetrie .

Minulotýždňový pokus na rohové kopy sa už nezopakoval a vrátili sme sa do starých koľají. Hra bola od začiatku vyrovnaná a prvých desať minút mali miernu prevahu Červení. Túto získali hlavne dobrou kombináciou väčšieho počtu hráčov v útoku. Zakončenia však míňali bránku Zelených a tak Lasky nemal v podstate skoro žiadnu prácu. Postupne sa Zelení prispôsobili a začali zakladať nebezpečné útočné akcie. Obidve mužstvá sa sústredili na dôslednú obranu a tak skóre bolo dlho 0:0. Po prvom polčase sa postupne rozkrútil kolotoč Zelených , keď dobiehali svoje nepresné zakončené lopty za bránkou Červených a jej rozohraním získavali hernú prevahu a tlak. Čo sa Zelením nepodarilo silou nakoniec dosiahli po nenápadnej akcii do plných. Loptu rozohrali od bránky na pravú stranu. Odtiaľ išla prihrávka na Janka Giera. Ten obišiel protihráča a loptu si potiahol od stredu trošku doľava. Následne vystrelil po zemi krížnu strelu ku pravej tyči. Lopta prešla cez všetkých útočiacich aj brániacich hráčov bez tečovania a pekne zapadla až ku pravej tyči do siete Červených. 55 minúta Ján Gier 0:1. Bol to Jankov prvý gól v tejto sezóne a o to bola jeho radosť väčšia. Červení sa pokúsili o rýchle vyrovnanie a vo väčšom počte hráčov zaútočili. Risk sa však nevyplatil lebo o päť minút stratili v útoku loptu. Táto sa dostala na ľavej strane k Jarovi Vybochovi. Ten loptu zatiahol až k bránkovej čiare a presnou prihrávkou ponad nohu obrancu Červených našiel pred bránkou voľného Pala Tavača , ktorý loptu brušným svalstvom dotlačil do bránky. 60 minúta Pavol Tavač 0:2. Zelení vsadili na osvedčené heslo : „Najlepšia obrana je útok“ a neúnavne napádali rozohrávku Červených už na jej začiatku. Napriek tomu sa Červeným podarilo založiť útok , ktorý bol zakončený súbojom Daniela Šusteka a Roba Huliaka. Červení zahrali rohový kop ale Robo reklamoval faul a tak Červení prestali hrať a rozohratú loptu púšťali. Táto sa dostala k Mariánovi Klottonovi , ktorý ju posunul na Jara Vybocha a ten krížnou strelou zvýšil náskok Zelených. 66 minúta Jaroslav Vyboch 0:3. Červení reklamovali , že nehrali a čakali rozohrávku od miesta faulu. Gól však bol uznaný a tak sa na protest proti rozhodnutiu odobral z ihriska pod sprchy Miloš Labuda. Od tohto momentu hrali Červení o dvoch hráčov menej. Zelení sa tešili s ďalšieho gólu o desať minút po strele  Petra Huliaka. 76 minúta Peter Huliak 0:4. Už to vyzeralo , že Červení dnes neskórujú ale predsa zmazali nulu na súperovom konte. Pri jednej z mnohých rozohrávok poslali z pravej strany dlhú loptu na ľavú stranu Milanovi Šindelářovi. Milana predskočil brankár Zelených Lasky a loptu zasiahol. Táto mu však prekĺzla pomedzi nohy k Milanovi a ten svoje sólo na prázdnu bránku zakončil gólom. 80 minúta Milan Šindelář 1:4. Strelený gól povzbudil Červených a vyhnal ich do útoku. Na zem ich však vrátila chybná rozohrávka na kopačky súpera. Lopta sa dostala k Jarovi Vybochovi a ten ponúknutú šancu využil na opätovnú krížnu strelu ku pravej tyči. 83 minúta Jaroslav Vyboch 1:5. Posledných sedem minút bolo v znamení zvýšenej snahy na obidvoch stranách ale skóre sa už nezmenilo.

Za zlomový moment môžeme považovať gól Janka Giera , ktorý donútil Červených k zmene taktiky a otvoreniu hry.