28.10.2012 14:07

Výsledok stretnutia 9:3

Ján Hodás , Ľubomír Turčan ,  Jozef Vrabec +2  , Milan Šindelář +5 , Danko Šustek +1

Jaroslav Vyboch +2, Miroslav Vrabec , Miloš Labuda +1 , Ľubo Malík , Ľuboš Pekár

Hralo sa na Pasienkoch . Ihrisko bolo pokryté snehom. Podklad bol mäkký a časom sa pred bránkami zmenil na blato. Teplota bola 2°C.

Zostavy obidvoch mužstiev boli relatívne vyrovnané. Prístup k zápasu však bol rozdielny. Červení poctivo bránili pred svojou bránkou a nedovoľovali Zeleným priamo ohroziť brankára. Zelení úplne vynechali obrannú fázu a celá táto činnosť ostala na kopačkách jediného obrancu a brankára. Napriek tomu úvodných desať minút patril Zeleným , ktorým sa podarilo nastreliť dve tyčky. Z Červených čakal na polovičke ihriska voľný Milan Šindelář a čakal na dlhé lopty. Tieto mu aj obrana Červených často posielala. Prvé nájazdy však končili mimo bránku alebo na brankárovi Zelených. Takýto obraz hry bol po celý zápas a tak bolo len otázkou času , kedy Milan nájde recept ako prekonať brankára Zelených. Táto chvíľa prišla v dvanástej minúte a Milan otvoril skóre. 12 minúta Milan Šindelář 1:0. Napriek inkasovanému gólu Zelení nezmenili systém hry ale sa tlačili pred bránku Červených do plných. Zelení dokázali v útočnej fáze dlhšie podržať loptu na kopačkách a keď sa k tomu pripojila aj pasívna statická obrana Červených podarilo sa Zeleným po peknej a dlho trvajúcej útočnej kombinačnej akcii v šestnástke Červených vyrovnať . 29 minúta Miloš Labuda 1:1. Inkasovaný gól otriasol sebavedomím Červených a na chvíľu prestali hrať. Paradoxne povzbudzujúce slová prišli z mužstva Zelených , keďže väčšinu mužstva tvorili hosťujúci hráči Červených. Za Červených opäť zdvihol zástavu Jozef Vrabec. V útočnej fáze sa pustil do pár kľučiek tesne pred bránkou. Tu bol v permanentnej opatere Miroslava Vrabca. Nakoniec Jozef vystihol vhodnú chvíľu a cez nohu vystrelil na bránku. Brankár nemal na loptu cez hráčov dobrý výhľad a tak len pozične vykrýval miesto v bránke. Nečakaná strela prešla pomedzi nohy brankárovi. 36 minúta Jozef Vrabec 2:1. Zelení sa pokúšali o rýchle vyrovnanie. Červení však umne uzatvárali priestor pred vlastnou bránkou a znemožňovali Zeleným čisté zakončenie. Okrem pozičnej hry Červení pridali aj aktívne napádanie a tak nastala v útočnej hre Zelených chyba. Útočníci Zelených nemali možnosť zakončiť a tak poslali loptu na chvíľu voľnému Miroslavovi Vrabcovi. Miro vypálil delovku na bránku Červených. Táto však bola vyrazená obranou Červených k voľnému Milanovi Šindelářovi. Brankár Zelených vybehol proti Milanovi , ktorý si loptu hodil trochu ďalej. Napriek tomu bol pri lopte skôr a s prehľadom zakončil do prázdnej bránky. 43 minúta Milan Šindelář 3:1. Zelení sa ešte nestihli spamätať z inkasovaného gólu a už sa dopustili ďalšej chyby v útoku bez spätného návratu k vlastnej bráne. Červení vysunuli do útoku Jozefa Vrabca. Proti nemu opäť vybehol z bránky Zelených Ľuboš Pekár a dva krát sa mu podarilo do lopty kopnúť. Jozef si však loptu umne zakrýval a tak napriek zásahu brankára sa lopta držala pri Jozefovi. Jediný kto na súboj zareagoval bol Milan Šindelář , ktorý si od Jozefa vypýtal prihrávku pred prázdnu bránku. Jozef dokázal Milanovi prihrať a bolo vymaľované. 46 minúta Milan Šindelář 4:1. Zelení sa stále pokúšali o útoky ale tie boli vždy do plných a po následnej strate lopty čakali ako dopadne útok Červených. Zakončenia sa dočkali v 69 minúte keď ďalší samostatný nájazd premenil Milan Šindelář . 69 minúta Milan Šindelář 5:1. V 79 minúte prišla chyba brankára Zelených , keď mu čistá lopta odskočila ďalej ako počítal. Túto situáciu dobre prečítal Jozef Vrabec a s prehľadom zakončil. 79 minúta Jozef Vrabec 6:1. O tri minúty neskôr sa po peknej kombinačnej akcii tešil netradičný strelec Ján Hodás. 82 minúta Ján Hodás 7:1. Červení sa nechali strhnúť Jankovým úspechom a všetci okrem brankára sa snažili dať gól. Táto situácia nahrala Zeleným , ktorí sa po prvý krát dostali do nájazdu proti osamotenému brankárovi a tento s prehľadom zakončili. 82 minúta Jaroslav Vyboch 7:2. Zelených však vrátil na zem v tej istej minúte presným zakončením Milan Šindelář. 82 minúta Milan Šindelář 8:2. Červení si nezobrali ponaučenie a o dve minúty opäť nechali svojho brankára napospas ,  a ponúknutú šancu Zelení opäť využili. 84 minúta Jaroslav Vyboch 8:3. Bodku za správami urobil Ľubo Malík , keď center Danka Šusteka pred bránku Zelených zakončil z prvej do šibenice. Gól pekný , akurát do vlastnej bránky. 90 minúta Danko Šustek 9:3.