27.01.2013 16:37

Výsledok stretnutia 6:2

Ján Hodás ,  Jozef Vrabec +2 ,  Ľuboš Pekár  ,  Ľubo Malík +2 , Milan Šindelář +2  , Danko Šustek

Ján Gier , Jaroslav Vyboch  , Miroslav Vrabec, Rudo Huliak +2 , Miloš Labuda

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Sneh siahal vyše členkov a bol mierne primrznutý. Začiatok bol dosť náročný lebo pri každom pohybe sa sneh pod nohami prepadával. Teplota -11,5°C , zamračené , bezvetrie. Prsty na nohách boli omrznuté do päť minút od začiatku zápasu.

Tak sa  zdá , že Zelení  majú na zimné počasie väčšiu citlivosť a väčšina mužstva vynecháva zimnú sezónu. Červení naopak statočne a zodpovedne nastupujú na každý zápas. Tí čo dnes neprišli z Červených boli všetci v práci. Výsledkom tohto stavu bola opäť požiadavka Zelených na zapožičanie hráča. Po dlhých jednaniach a schválení Futbalovou asociáciou zloženou Ľubo Malík , Miloš Labuda a Jožko Vrabec bolo rozhodnuté o prestupe Miloša za zatiaľ utajených podrobnosti o výške zapožičania. Isté je iba to , že to nebude malá suma , keďže ani jedno oko Zelených po nástupe Miloša neostalo suché.

Ihneď po začiatku hry prišla prvá veľká šanca Zelených. K lopte sa na pravej strane dostal Jaroslav Vyboch a poslal tvrdú strelu. Táto bola mierne tečovaná Dankom Šustekom , následne lopta trafila do ľavej nohy v bránke stojaceho Ľuboša Pekára a pomedzi jeho nohy lopta preletela po bránkovej čiare popred bránku a skončila mimo. Prvých päť minút patrilo rozbíjaniu snehu čo stálo aj značné fyzické sily. Prvá výmena v bránke Červených znamenala aj otvorenie skóre zápasu. Do bránky sa postavil Danko Šustek a presným dlhým pasom našiel vpredu osamoteného Milana Šindelářa. Ten nedal v bránke stojacemu Miroslavovi Vrabcovi šancu a otvoril skóre. 6 minúta Milan Šindelář 1:0. Zelení sa nestihli ani spamätať a o štyri minúty prišla ďalšia gólová akcia Červených na ktorej konci stál Jozef Vrabec. 10 minúta Jozef Vrabec 2:0. Zelení kopili chybu za chybou a výsledkom boli tri čisté šance Ľuba Malíka , keď dvakrát po peknom uvoľnení netrafil do prázdnej bránky a jedenkrát neprekonal pri nájazde Miloša Labudu , ktorý vystriedal v bránke Miroslava Vrabca. Futbalové nedáš dostaneš sa potvrdilo  následným protiútokom , keď peknú akciu z ľavej strany strelou z prvej do pravej šibenice zakončil Rudo Huliak. 14 minúta Rudo Huliak 1:2. Počiatočný ošiaľ opadol a obidve mužstvá začali zodpovednejšie brániť pri strate lopty. Obidve mužstvá si vypracovali pekné kombinácie so zakončením. Zatiaľ čo Červení dobre triafali do priestoru bránky radosť im svojim dobrým výkonom kazil v bránke chytajúci Miloš Labuda , akcie Zelených boli zakončované nepresne čo uľahčovalo brankárovi Červených situáciu. Zelení sa nevzdávali a postupne ich akcie nadobúdali nebezpečnejší charakter. Nakoniec im vyšla na vlas rovnaká akcia ako pri prvom góle a opäť strelou z prvej do pravej šibenice sa prezentoval Rudo Huliak. 36 minúta Rudo Huliak 2:2. Brankár Červených Ľuboš Pekár po inkasovanom góle znervóznel a musel sa vymeniť s Dankom Šustekom. Táto výmena sa Červeným o šesť minút vyplatila , keď sa po rohovom kope Červených lopta dostala k Ľubošovi Pekárovi , ten po ľavej strane obišiel dvojicu pôvodne súperiacich  hráčov o loptu ,  naznačil strelu do ktorej sa mu postavili dvaja hráči a brankár. Namiesto strely však zvolil prihrávku na pravú stranu voľnému Ľubovi Malíkovi a ten s prehľadom zakončil. 42 minúta Ľubo Malík 3:2. Zelení mali opäť veľkú šancu vyrovnať , keď sa im podarilo vyšachovať celú obranu aj s brankárom Dankom Šustekom , ktorý ostal ležať dole tvárou na snehu. Loptu mal na kopačke Miroslav Vrabec a poslal tvrdú polovysokú strelu do prázdnej bránky. Tu však prišiel zákrok zápasu od ležiaceho Danka Šusteka , ktorý v ľahu na bruchu reflexívne ohol nohu v kolene. Lopta narazila do jeho kopačky a preletela mimo bránku. Nasledujúcich tridsať minút patrilo útočným akciám obidvoch mužstiev s dobrými zákrokmi brankárov až prišla 76 minúta. K lopte sa na pravej strane dostal Milan Šindelář a poslal jednu z mnohých tvrdých striel na bránku Zelených. Táto mu však konečne vyšla v podobe ukážkového Angličana. 76 minúta Milan Šindelář 4:2. O regulárnosti gólu pochyboval v bránke chytajúci Miloš Labuda a snažil sa o svojej pravde presvedčiť aj zvyšok hráčov. Gól však bol naozaj ukážkový a tak o svojej pravde nepresvedčil ani svojich spoluhráčov. Toto však stálo Miloša koncentráciu a výsledkom bol o tri minúty gól Jozefa Vrabca. 79 minúta Jozef Vrabec 5:2. Po inkasovanom góle sa Zelení nedokázali dostať od svojej bránky a nakoniec inkasovali ďalší kuriózny gól z kopačky Ľuba Malíka , ktorý pôvodne prihrával. 81 minúta Ľubo Malík 6:2. Zvyšných deväť minút preletelo rýchlosťou blesku a tak sa už skóre nemenilo.