26.01.2014 14:14

Výsledok stretnutia 3:1

Miloš Labuda , Ľubomír Turčan  , Ľuboš Pekár , Ľubo Malík +2 , Daniel Šustek , Peter Pirošík +1, Jozef Vrabec , Miloš Pekár

Peter Huliak , Marián Klotton ,  Robo Huliak , Rudo Huliak +1 , Jaroslav Vyboch , Miroslav Vrabec , Ján Gier ,  Lasky

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Zo začiatku mierne zamračené. Od polovičky zápasu vyšlo slnko. Teplota -7°C . Bezvetrie. Ihrisko bolo trochu tvrdšie a väčšine hráčov sa po celý zápas šmýkalo. Stále hráme na tráve aj keď už je koniec Januára.

Začiatok zápasu pripomínal minulý zápas hneď dvoma skutočnosťami. Zelení mali jednoznačnú prevahu v držaní lopty a dobrým pohybom zatvorili svojho súpera pred bránku. Druhý moment prišiel v tretej minúte , keď Červení na chvíľu získali loptu a vybrali sa do protiútoku. Mrazivé počasie ťahalo rozum z nosa brankárovi Červených. Ten sa snažil o jeho uskladnenie do trojvrstvovej ekologickej hygienickej vreckovky. Po vykonaní úkonu a otvorení očí neveriacky zbadal ako sa na neho rúti Zelená vlna na ktorej konci bolo zakončenie od Ruda Huliaka. Brankár loptu so šťastím zachytil štupľami od kopačiek tesne pred bránkovou čiarou. Následná snaha o jej vykopnutie do ihriska však nenašla pochopenie u pravej kopačky a pätou si strelil gól. 3 minúta Rudo Huliak 0:1. Dve minúty od inkasovaného gólu nastúpil Červeným do hry aj ich obranca Daniel Šustek. Príchodom Dana na ihrisko sa vyrovnal početný stav. Červení všeobecne majú tento rok menšiu hráčsku základňu a tak si na tento zápas požičali Miloša Pekára. Po vyrovnaní síl na ihrisku a oklepaní sa po nešťastnom góle došlo k postupnému vyrovnaniu hry. Červení z trojicou obrancov zrazu zobrali Zelením útočníkom priestor. Pravú stranu bránil Miloš Pekár , stred Daniel Šustek a ľavú stranu Peter Pirošík. Zelení sa snažili o svoju nebezpečnú rýchlu kombinačnú hru pred bránkou ale táto trojica im v rozhodujúcich chvíľach nedávala priestor na finálne prihrávky alebo zakončenie. Pri takejto obrane sa začalo dariť aj stredu poľa a útoku a zrazu boli na ihrisku dve vyrovnané mužstvá. Už to nebola hra na jednu bránku ala Barcelona . Zelení mali blízko ku druhému gólu v pätnástej minúte . Dobrou kombináciou uvoľnili na pravej strane Roba Huliaka a ten tvrdou strelou trafil ku pravej tyči. Brankár Červených sa stihol presunúť a lopta ho trafila do nohy a následne skončila v rohu. Červení odpovedali rovnako a získali rohový kop. Rohový kop zahrával Daniel Šustek. Presným centrom po výške našiel Petra Prirošíka a ten vynikajúcim výskokom preskočil všetko na okolí a aj keď v tiesni umiestnil do siete Zelených okrem lopty aj brankára a jedného obrancu. 17 minúta Peter Pirošík 1:1. Okrem strelca mali z gólu radosť aj všetci Červení lebo už dlho malo celé mužstvo strelecké suchoty. Vyrovnávajúci gól vrátil hru na začiatok a obidve mužstvá začali od znova. Červení povzbudení vyrovnávajúcim gólom a aj dobrou hrou si začali viac veriť aj v osobných súbojoch. Pri jednom z nebezpečných útokoch Zelených sa lopta dostala na kopačky tesne pred bránku Danielovi Šustekovi. Ten namiesto štandardného odkopu si loptu s prehľadom podržal a presnou kolmicou vyslal stredom ihriska do brejku Ľuba Malíka. Ďalšie prekvapenie prišlo z kopačiek Ľuba Malíka , keď namiesto tvrdej strele zvolil ťažšiu ale efektívnejšiu cestu. Pohybom oklamal obrancu a aj brankára a s prehľadom v plnom behu zakončil do odkrytej bránky. 22 minúta Ľubo Malík 2:1. Zelení po inkasovaní druhého gólu začali vo veľkom kaziť jednoduché prihrávky a dostávali sa sami pod tlak. Ako tak zvládali obranu a nepúšťali súpera do zakončenia. Ale o útokoch nemohlo byť kvôli rýchlej strate lopty ani reč. Takto to trvalo až do sedemdesiatej minúty. Keďže mužstvo Zelených má predsa len kondične lepšie postavené mužstvo začali využívať okienka v strede poľa a pripravili si pár šancí. Veľmi sľubne vyzeral ich útok v sedemdesiatej piatej minúte , keď dokázali prejsť po pravej strane a následnou prihrávkou na ľavú stranu by zakončovali do odkrytej bránky. Tu sa však vrátil na pomoc obrane Miloš Labuda a tečom prihrávky opečiatkoval ľavú tyč vlastnej bránky a lopta vyletela späť do ihriska. Myslím , že gól zobral z kopačky Petrovi Huliakovi. Na druhej strane bol vo veľkej šanci najlepší hráč zápasu Daniel Šustek , keď Červení doslova obkolesili bránku Zelených a z tesnej blízky pri ľavej tyči bránky Zelených poslal loptu vedľa. Plynúcim časom Zelení obetavo pridávali na plyne a začali sa im kopiť aj šance. Tu sa však vrátilo brankárovi Červených na kopačky šťastie a tak ako nešťastne dostal gól tak so šťastím vytláčal špičkami kopačiek loptu tesne vedľa bránky. Takto sa mu zadarilo niekoľkokrát až prišlo zakončenie od Ruda Huliaka z pravej strany z pohľadu brankára. Rudo svojou strelou trafil brankára na citlivé miesto a poslal ho k zemi . Ten sa ešte v páde snažil loptu vykopnúť preč ale minul. Lopta prepadla ponad brankára smerom do bránky , kde ju dorážal Jaroslav Vyboch. Tu však prišiel vynikajúci obranný zákrok Daniela Šusteka a loptu vykopol aj s Jarom von. Minútu pred koncom Zelení zabudli na zadné vrátka a do brejku sa vybrala dvojica Ľubo Malík a Miloš Labuda. Loptu mal na kopačkách Ľubo Malík a opäť sa mu podarilo okabátiť obranu aj brankára , keď naznačil prihrávku a následne prebehol až do odkrytej bránky. 89 minúta Ľubo Malík 3:1. Tento gól definitívne rozhodol o výsledku zápasu a v podstate už bol koniec.

Ako najkľúčovejší moment dnešného zápasu okrem vynikajúceho výkonu Daniela Šusteka a Ľuba Malíka považujem nastúpenie v drese Červených hráča Miloša Pekára. Vďaka jeho kvalitnej obrane a rozohrávke mali jeho spoluhráči viac priestoru pre svoju hru. Proti sebe tak naozaj stáli dve vyrovnané mužstvá a o výsledku zápasu tak nebolo rozhodnuté do poslednej minúty. Presne takýto typ hráča potrebuje mužstvo Červených ak chce hrať vyrovnanú hru so svojim súperom.