24.03.2013 15:55

Výsledok stretnutia 8:3

Ján Hodás +1 , Miloš Labuda , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec +2 , Ľuboš Pekár +1 , Milan Šindelář +4 , Danko Šustek

Ján Gier  , Jaroslav Vyboch  , Rudo Huliak , Robo Huliak , Peter Huliak +1 , Marián Klotton +2

Hralo sa na Pasienkoch. Terén bol zamrznutý no časom rozmrzol a z bezproblémového behu sa hráči museli prispôsobiť veľkému klzisku. Teplota -4°C slnečno ale veterno. Vietor bol veľmi nepríjemný a výrazne zvyšoval pocitový chlad.

Podľa zostáv to vyzeralo , že sa Červení budú musieť prispôsobiť útočnej hre Zelených. Dnes však Červení odohrali pekný zápas s premyslenou rozohrávkou a trpezlivými prihrávkami. Zelení od začiatku behali a snažili sa o napádanie ale vždy boli o krok pozadu pri hráčovi s loptou , ktorý ju bez problémov posunul na voľného spoluhráča. Zeleným opäť chýbal brankár a tak hrali na posledného. Akurát niekedy nevedeli , kto ten posledný má byť , čo hralo do karát Červeným. Prvý gól zápasu padol po peknej kombinácii celého mužstva Červených. Rozumná rozohrávka na stred Jozefovi Vrabcovi , ten vysunul po pravej strane Miloša LabuduMiloš prihral na ľavú stranu nabiehajúcemu Milanovi Šindelářovi , ktorý prihrávku z prvej umiestnil za chrbát chytajúceho hráča Zelených. 17 minúta Milan Šindelář 1:0. Zelení sa ešte nestihli spamätať z prvého gólu a Červení opäť zaútočili do rozhodenej obrany Zelených. Teraz pre zmenu mal loptu na ľavej strane Jozef Vrabec a prihrával na pravú stranu voľnému spoluhráčovi. Toho predskočil vracajúci sa Peter Huliak a loptu odkopol tak nešťastne , že trafil do opustenej vlastnej bránky – chýbal tam ten posledný hráč ako som už spomínal. 22 minúta Jozef Vrabec 2:0. Po druhom inkasovanom góle Zelení konečne zapli a začala sa dlhá vyrovnaná partia. 25 minúte prišla prvá veľká šanca Mariána Klottona. Presným centrom z osi ihriska ho našiel Jaroslav Vyboch. Marián loptu dobre hlavičkoval a z pod brvna ju prsiami vytiahol chytajúci Ľuboš Pekár. V 30 minúte si svoj mikrosúboj obaja hráči zopakovali. Červení prepadli v útoku a Marián sa dostal do brejku. Svoju šancu zakončil strelou ku tyči , ktorú mu brankár opäť vyrazil. V 40 minúte urobili Zelení peknú kombinačnú akciu pred bránkou , keď sa do dobrej streleckej pozície najskôr dostal Jaroslav Vyboch , brankár loptu vyrazil na kopačky Ruda Huliaka od ktorého sa lopta odrazila za chrbát brankára ale z bránkovej čiary ju vykopol presúvajúci sa obranca Danko Šustek. Snaha Zelených o zníženie a následné vyrovnanie ich stálo dosť síl a čoraz viac a viac sa otvárali okienka v obrane bez brankára. A tak prišla 53 minúta a vynikajúca spolupráca Miloša Labudu a Milana Šindelářa. 53 minúta Milan Šindelář 3:0. Zelených gól nepotešil ale ani nevaroval pred chybami v rozohrávke a tak sa o dve minúty pred osamoteným hráčom Zelených ocitla trojica hráčov Miloš Labuda , Ľuboš Pekár a Janko Hodás. Miloš si vybral Janka a poslal mu spätnú prihrávku na ľavú stranu. Janko si loptu nastavil a krížnou strelou od tyče zvyšoval skóre. 55 minúta Ján Hodás 4:0. Tu Zelení ústami Jaroslava Vybocha vyslovili želanie aby dostali gól aj od Sionka a že pôjdu domov. Toto želanie sa im splnilo v 59 minúte , keď opäť nechali svojho spoluhráča v bránke proti presile. Ľuboš Pekár dostal presnú prihrávku na os bránky. Loptu si nastavil a presnou umiestnenou strelou vymietol ľavú šibenicu. 59 minúta Ľuboš Pekár 5:0. Napriek deklarácii sa útek z ihriska nekonal. Skôr naopak. Červených ovládla eufória a Zelených športová zlosť v dobrom slova zmysle. K lopte sa dostal Marián Klotton a keďže pred ním bol val Červených vypálil delovku a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. 61 minúta Marián Klotton 5:1. Zelených gól potešil ale opäť zabudli na zadné vrátka a nechali opustenú svoju bránku. Pri útoku stratili loptu a táto sa dostala k Milanovi Šindelářovi. Pred prázdnu bránku zbehol Ľuboš Pekár ale Milan sa rozhodol pre strelu na prázdnu bránku a z 20 metrov trafil. 64 minúta Milan Šindelář 6:1. Tu po strelení gólu opäť zaspali Červení a opäť inkasovali po strele z diaľky. Tentoraz sa z ľavej strany presadil Peter Huliak. 66 minúta Peter Huliak 6:2. V týchto chvíľach bola hra riadne rozlietaná a chaos v obidvoch mužstvách opätovne využil strelou z diaľky Marián Klotton. 81 minúta Marián Klotton 6:3. Vyzeralo to dosť dramaticky ale Zelení opätovne stratili loptu v útoku a do protiútoku sa proti dvojici Zelených pustila štvorica Červených. Opätovne spätnou prihrávkou našiel Miloš Labuda na  ľavej strane Jozefova Vrabca. Ostatní hráči Červených bránili vo výhľade brankárovi Zelených a urobili miesto pre technickú strelu ku tyči. Táto Jozefovi aj vyšla a trafil presne nad kopačku brankára ku pravej tyči. 85 minúta Jozef Vrabec 7:3. Víťazstvo Červených prikrášlil Milan Šindelář , keď zúžitkoval presnú prihrávku od Miloša Labudu a stačilo mu len nastaviť nohu. 89 minúta Milan Šindelář 8:3. Ak by existovala evidencia prihrávok tak si by si dnes štatistiku poriadne vylepšil Miloš Labuda so šiestimi gólovými prihrávkami.