Výsledok stretnutia 3:4

Ján Hodás , Miloš Labuda +1 , Ľubomír Turčan +1 , Jozef Vrabec ,  Danko Šustek +1, Ľuboš Pekár  , Ľubo Malík

Adam Chabada , Pavol Tavač +2 ,  Ján Gier , Jaroslav Vyboch +2 , Rudo Huliak  ,  Miroslav Vrabec

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Sneh sa mierne roztápal a väčšina ihriska pripomínala skôr pieskovú pláž. Teplota 5°C. Zo začiatku svietilo a poriadne hrialo slnko ale veľmi rýchlo sa zamračilo. Bezvetrie.

Obidve mužstvá vsadili na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky. Prvé výraznejšie šance mali Zelení ale obrana aj brankár stáli na svojom mieste. Červení mali vpredu vysunutého iba Ľuba Malíka. V šestnástej minúte prišiel pre Ľuba pokyn aby na loptu čakal pred hráčom , keďže väčšinu centrov zbierala obrana Zelených. Ľubo sa teda stiahol viac kus stredu ihriska a spolu s ním išla aj obrana Zelených. Situáciu dobre prečítal Jozef Vrabec a poslal presný padáčik za obranu Zelených , kde si dobre na pravej strane zbehol Ľubo Turčan a strelou z prevej pomedzi nohy Adama Chabadu otvoril skóre. 16 minúta Ľubo Turčan 1:0. To čo Zeleným nevychádzalo pri ich postupných útokoch si dnes celkovo trikrát vynahradili pri chybnej rozohrávke Červených. Prvá chybu urobili Červení v 21 minúte. Zlá rozohrávka na ľavej strane skončila na kopačkách Jaroslava Vybocha. Ten poslal okamžite tvrdú strelu na bránku. Túto zrazil Danko Šustek ale lopta sa odrazila priamo k Paľovi Tavačovi , ktorý mal ideálnu pozíciu na opakovanú strelu. Loptu si nastavil a vypálil na bránku. Brankár aj obranca sa presunuli k pravej žrdi ale lopta sa vo vzduchu poriadne zatočila a skončila pri ľavej žrdi. 21 minúta Pavol Tavač 1:1. Dnes Červeným vôbec nevychádzali prihrávky na ťažkom teréne a z tejto situácie ťažilo behavejšie mužstvo Zelených. Po ďalšej zlej rozohrávke Červených sa z osi bránky rozhodol nečakane vystreliť Jaroslav Vyboch a dvoma jasľami zvýšil gólový účet Zelených. 38 minúta Jaroslav Vyboch 1:2. Červení v prvom polčase a začiatkom druhého mali tiež niekoľko gólových akcií ale zakončenie skončilo tesne vedľa bránky alebo sa dobrými zákrokmi prezentoval Adam Chabada. V 50 minúte sa zranil Ľubo Malík a odstúpil z hry. Červením sa napriek tejto strate podarilo vyrovnať , keď center od Miloša Labudu si tečoval do vlastnej bránky Miroslav Vrabec. 66 minúta Miloš Labuda 2:2. Zelení postupne získavali hernú prevahu a začali zatláčať Červených až pred ich bránku. Napriek tomu si Červení vypracovali niekoľko sľubných akcií. Najväčšiu príležitosť prišla v 75 minúte. Loptu z päťky vykopával Danko Šustek. Lopta padala na ľavú stranu stredu ihriska. Tu ju dobre hlavou posunul za obranu Zelených Ľuboš Pekár na Jozefa Vrabca. Jožko si loptu dobre spracoval a tvrdo zakončil. Lopta však trafila do ruky dobre stojaceho Adama Chabadu a odrazila sa preč od bránky. Adam postupne vychytal ešte dobré strelecké pokusy Ľuboša Pekára a Danka Šusteka , ktorý vystrelil spoza obrancu ku pravej tyči ale Adam loptu vyškriabal špičkou kopačky. Nakoniec sa z gólu tešili Zelení. V 83 minúte vytvorili poriadny závar pred bránkou Červených. Obrana aj brankár niekoľkokrát loptu získali ale namiesto jednoduchého odkopu sa snažili o rozohrávku. Lopta sa však opakovane dostávala na kopačky Zelených až ju po trme-vrme dokopol do bránky Pavol Tavač. 83 minúta Pavol Tavač 2:3. Inkasovaný gól otriasol Červenými , ktorí na chvíľu prestali brániť a tak sa Zelení radovali z ďalšieho gólu , keď vo štvorici prešli cez dvojicu obrancov. Finálnu prihrávku popred brankára pred prázdnu bránku naservíroval Pavol Tavač Jaroslavovi Vybochovi. 85 minúta Jaroslav Vyboch 2:4. Červení sa po inkasovanom góle vrhli do finálneho útoku a po peknej akcii po ľavej strane sa do lopty vrhol Danko Šustek a vymietol pavučinu v bránke Zelených . 86 minúta Danko Šustek 3:4. Posledné štyri minúty sa niesli v snahe Červených o vyrovnanie ale Zelení si s prehľadom udržali túžobne očakávané víťazstvo.

Dnešný zápas bol mimoriadne fyzicky náročný a väčšina hráčov si siahla na dno svojich síl.