20.07.2014 14:53

Výsledok stretnutia 3:1

Ján Hodás , Ľubomír Turčan , Miloš Labuda , Ľuboš Pekár ,  Milan Šindelář +1 ,  Daniel Šustek , Peter Pirošík +1 , Ľubo Malík +1

Pavol Tavač  , Ján Gier, Jaroslav Vyboch +1 , Miroslav Vrabec  ,Robo Huliak , Rudo Huliak  , Peter Mackura , Marián Klotton

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Ihrisko bolo tvrdé. Teplota v tieni o 9:00hod bola 25°C ale veľmi rýchlo sa vyšplhala na 31°C. Teplota na slnku cez 35°C .

Dnešný zápas stál všetkých hráčov veľmi veľa síl a veľký podiel na tom malo nadpriemerné teplo a neúprosné slnko. Obidve mužstvá nastúpili od začiatku s neštandardnými brankármi. Za Červených hoci stále so svalovým zranením a kompletne zafačovaný nastúpil Miloš Labuda. Za Zelených Lasky opäť ostal na lavičke a tak sa v bránke prestriedali všetci hráči. Úvod patril Červeným , keď sa relatívne ľahko dostávali za obranu Zelených a mali niekoľko sľubných pozícii na skórovanie. Na začiatku sa do dobrých príležitostí dostal Ľuboš Pekár. Prudké strely však išli mimo a tie na bránku nemohli ohroziť brankára. Postupne sa do dobrej pozície dostávali aj dve útočné tykadlá Milan Šindelář a Ľubo Malík ale aj ich zakončenia boli buď nepresné alebo iba do brankára. Na druhej strane bol najaktívnejší Marián Klotton , ktorý využíval osobné bránenie Červených a nebezpečne zbiehal po pravej strane na strely z prvej. Tieto však tesne míňali bránku Červených. Prvá väčšia príležitosť Zelených prišla po presnej pohotovej strele Miroslava Vrabca , ktorá si to nasmerovala do pravého vinkľa. Tu však perfektne zakročil Miloš Labuda a prudkú loptu vyrazil. O niekoľko minút sa o lišiacku strelu pokúsil Pavol Tavač a opäť mieril ku pravej tyči. Tentoraz však poslal strelu z poza obrancu po zemi ale opäť skvelý Miloš loptu vyrazil. Zelení zaujatí útočením zabudli na zadné vrátka a tak sa do brejku vybrala dvojica Ľubo Malík a Milan Šindelář. Svoju akciu zvládli a otvorili skóre zápasu. 38 minúta Milan Šindelář 1:0. Zároveň to bol posledný moment kedy ešte Červení dokázali hrať rovnocennú hru so Zelenými. Strelení gól naplnil ich snahu ale zároveň im zobral aj posledné sily. Zelení v snahe vyrovnať uzatvorili svojho súpera na jeho polovičke a umožnili mu občasné odkopy. Je pravda , že mohli znova inkasovať ale ani Milan a ani Ľubo Malík svoje veľké šance nie a nie využiť. Na druhej strane Zeleným napriek veľkému tlaku nevychádzala finálna prihrávka a tak celá obrana Červených dokázala loptu na chvíľu odkopnúť do bezpečia. Keď sa Zelením predsa len podarilo dostať až do zakončenia narazili na neprekonateľnú prekážku v bránke Miloša Labudu. Miloš takto postupne privádzal do zúfalstva všetkých hráčov Zelených. Okrem vynikajúceho brankárskeho výkonu si zobral pod palec celú obranu ako aj rozohrávku a neúnavnými pokynmi riadil svojich spoluhráčov. V sedemdesiatej minúte prišiel zlom zápasu. Najskôr sa Zelení natlačili tesne pred Miloša a  na dva krát sa im podarilo dostať loptu za Milošov chrbát. Ten v páde a otočke loptu vytlačil na pravú tyč. Tu sa o dorážku pokúšal Peter Mackura ale Miloš hoci ležiaci loptu zakryl telom. Následne si ju po bránkovej čiare posunul ku ľavej tyči odolávajúc dorážkam Zelených. Vrcholom bol jeho výkop lopty z bránky preč. Zelení sa ešte ani nespamätali z tejto svojej veľkej šance ale to sa už po Milošovom odkope rútili na ich brankára Milan a Ľubo Malík. Milan stiahol na seba obrancu a brankára a Ľubo po Milanovej prihrávke obstrelil z ľavej strany ku pravej tyči brankára Zelených. 70 minúta Ľubo Malík 2:0. Do konca ostávalo ešte dvadsať minút a Červení napriek vedeniu vedeli , že to nebude jednoduché , proste už nevládali. Zelení zvýšili svoj tlak aj rýchlosť ale Miloš ako aj Šťastena však boli proti a nedovolili im skórovať. Nakoniec šesť minúty pred koncom obrana Červených aj Miloš predsa len kapitulovali , keď po opäť rýchlej akcii Zelených sa pred prázdnu bránku pretlačil Jaroslav Vyboch a z blízka zakončil 84 minúta Jaroslav Vyboch 2:1. Do konca ostávalo ťažkých päť minút a Zelení sa rýchlo po rozohrávke opäť zmocnili lopty a zaútočili. Tu však veľmi dobre zaúradoval obranca Červených Peter Pirošík a nekompromisne vytlačil loptu aj z útočníkom na pravú stranu od bránky. Následne sa lopty zmocnil a dlhou prihrávkou hľadal Ľuba Malíka. Zelení vo veľkej snahe o vyrovnanie opustili bránku a keďže Petrova prihrávka letela presne na bránku tak Ľubo iba ukontroloval jej smer. 87 minúta Peter Pirošík 3:1. Posledné tri minúty prebehli veľmi rýchlo a Červení sa opäť ujímajú vedenia v Lige Starých Pánov.

Najlepším hráčom dnešného zápasu bol jednoznačne brankár Červených Miloš Labuda , ktorý svojim skvelým výkonom priviedol svojich spoluhráčov k víťazstvu.