02.02.2014 19:02

Výsledok stretnutia 4:1

Ján Hodás , Miloš Labuda , Ľubomír Turčan  , Jozef Vrabec +1 , Ľuboš Pekár , Ľubo Malík +3 , Daniel Šustek , Peter Pirošík

Adam Chabada , Ján Gier , Jaroslav Vyboch +1 , Miloš Pekár , Marián Klotton , Robo Huliak , Rudo Huliak , Peter Huliak , Lasky

Hralo sa na Pasienkoch. Terén mierne primrznutý časom sa v miestach najčastejších súbojoch vytvorilo blato. Teplota začala na +4°C a skončila na +6°C. Mierne zamračené s občasným slnkom a slabým náznakom sneženia. Samozrejme všade naokolo aj na ihrisku bola zelená tráva.

Pre samotným začiatkom bolo menšie dohadovanie o zostavách. Hlavne išlo o počet hráčov. Zelení už túto sezónu odohrali dva zápasy v početnej výhode v ktorej dokázali udávať tempo hry a s prehľadom vyhrať. Červení mali záujem o Miloša Pekára ale Zelení sa ho nevzdali. Tak museli Červení pristať na vzniknutú situáciu a pustiť sa do boja.

Po dlhšej zdravotnej prestávke sa Červením vrátila opora zadných radov Janko Hodás. Keďže sa ešte necítil celkom fit rozhodol sa vzhľadom na vzniknutú situáciu na začiatok nastúpiť do bránky. Červení urobili ešte jeden taktický ťah a možno aj s blížiacou sa Olympiádou využili jej symbol a postavili pred Janka troch obrancov a dvoch záložníkov. Pravú stranu bránil Daniel Šustek , stred Peter Pirošík , ľavú stranu Ľuboš Pekár. Pred nimi stála dvojica Ľubomír Turčan a Jozef Vrabec. Pred touto dvojicou ostal na strede poľa Miloš Labuda a za polovičkou na svoju šancu čakal Ľubo Malík. Najgeniálnejšie však na tomto rozostavení bolo to , že ani jeden hráč na začiatku neopustil svoju pozíciu a tak lopta ostávala v nachystanej pavučinke.

Zelení postavili svoj klasický silný útok s krídlami Rudo a Peter Huliakovci. Rozohrávku mal na starosti Jaroslav Vyboch , ktorému výborne sekundovali Marián Klotton a Janko Gier. Zadné rady už tradične riadil Robo Huliak s krídlami Adamom Chabadom a Milošom Pekárom. V bránke už tradičná hviezda Lasky.

Zelení sa pustili do svojho súpera nebojácne najskôr svojou útočnou trojicou. Hráč s loptou aj napriek úspešnému prieniku však vždy narazil na ďalšieho protihráča . Skúsenejší hráči Červených sa po zisku lopty snažili o založenie protiútoku a zásobovali presnými prihrávkami Ľuba Malíka a Miloša Labudu. Tí však takisto proti presile moc neuspeli. Menej skúsení hráči Červených loptu radšej zakopli akoby ju mali stratiť. Keďže sa Zeleným nedarilo dostať k bližšie k bránke začali útočníkov výraznejšie podporovať aj hráči stredu poľa . Takto Zelení získali miernu prevahu na lopte ale to stále nestačilo na dobre rozostavenú obranu Červených. Pre Zelených to začalo postupne vyzerať dosť zaujímavo a tak sa tú povestnú kvapku rozhodla doplniť ich obrana. Táto sa vysunula až na polovicu ihriska a zachytávala odkopávané lopty.

Na túto situáciu čakala záloha Červených a po zisku lopty Jozef Vrabec vysunul do prvého brejku Ľuba Malíka. Ten nezaváhal a v nájazde na Laskyho po ľavej strane mu naznačil pohyb doprava a následnou kľučkou doľava sa uvoľnil a otvoril skóre. 10 minúta Ľubo Malík 1:0. Zelení boli v poriadnom šoku a opätovne sa pustili do útočenia. Pri chybnej rozohrávke na strede ihriska stratili loptu. Táto sa dostala na kopačky Jozefa Vrabca. Ten loptu potiahol a stredom ihriska pred bránkou sa prekľučkoval pomedzi dvoch obrancov až pred Laskyho . Keďže zakončenie by mu Lasky určite vykryl rozhodol sa pre prihrávku na ľavú stranu , kde mu zbehol Ľubo Malík. Ľubo loptu dočahoval ale aj tak ju dokázal tečovať za Laskyho chrbát. 12 minúta Ľubo Malík 2:0. Druhý gól povzbudil aj ostatných hráčov Červených a títo postupne preberali iniciatívu na svoje kopačky. Následné držanie lopty sa pre obidve mužstvá vyrovnalo. Červení si vedomí útočnej sily svojho súpera nezmenili svoje poňatie hry a jediné čo menili bol hráč v bránke. Takto sa tam točila trojica hráčov Janko Hodás , Peter Pirošík a Ľuboš Pekár. Zelení sa snažili o dostanie sa k zakončeniu ale kvalitná defenzíva Červených im nedovolila ohroziť ich bránku. Naopak Červení po zisku lopty túto rozohrávali na Ľuba Malíka , ktorého podporovali hlavne Miloš Labuda a Jozef Vrabec. Nakoniec Jozefova aktivita bola odmenená. Predsa len hra hore dolu si vyžaduje značné sily a tak sa po jednom takomto výjazde postupne vracal na svoju polovičku. Tu práve zvádzali na ľavej strane útočníci Zelených súboj s Petrom Pirošíkom. Peter súboj vyhral a dlhým vysokým pasom našiel Jozefa. V podstate ho lopta preskočila a skákala pred ním presne až k Laskymu. Tu sa títo dvaja hráči stretli v súboji o túto stále skákajúcu loptu. Jozef si loptu spracoval a dostal sa k zakončeniu. Na prekvapenie všetkých trafil za Laskyho chrbát a zvýšil náskok Červených. 22 minúta Jozef Vrabec 3:0. Vzhľadom na očakávanú gólovú nádielku od Zelených to bol na prebiehajúcu 22 minútu nečakaný výsledok. Zelení na základe gólového stavu a aj neschopnosť prekonať dobre fungujúcu obranu začali rezignovať a robiť chyby. Obraz hry bol stále rovnaký až prišla zmena rytmu , ktorú spôsobil Adam Chabada. Adam ako obranca sa už nemohol dívať ako sa nedarí jeho spoluhráčom vpredu a vysunul sa až ku bránke Červených. Tu Zelení získali rohoví kop. Keďže Adam bol najbližšie k lopte rozhodol sa pre jeho rozohrávku. Loptu si pohybom aj verbálne pýtal Marián Klotton. Okrem Mariána sa Adamovi pohybom ponúkali aj ostatní spoluhráči a logicky s nimi sa presúvala aj obrana Červených. Adamovi však lopta ušla a tak si ju rukou zobral späť k rohovej zastávke a pomaly išiel rozohrať ešte raz. Tu sa mu opäť dostalo pár slov od Mariána Klottona hlavne o tom , že mal rýchlo rozohrať , že je to pomalé. Lenže práve rýchla a dobre čitateľná hra Zelených udržiaval obranu Červených v správnom tempe a zrazu hráči ani na jednej strane nevedeli kto bude Adamovým cieľom. Adam rozohral nie moc úspešne ale lopta sa odrazila na stred ihriska k úplne voľnému Jarovi Vybochovi a ten presnou tvrdou strelou ku tyči znížil. 44 minúta Jaroslav Vyboch 1:3. Zelení sa zrazu dostávali na koňa ale už o dve minúty z neho zosadli. Opäť zabudli na zadné vrátka a nechali Laskyho napospas Ľubovi Malíkovi. Ten najskôr dobehol ku bránkovej čiare nepresnú prihrávku , následne sa vrátil pred bránku Zelených. Tu si kľučkami položil na zem Laskyho a pohodlne zakončil. 44 minúta Ľubo Malík 4:1. Bol to veľmi dôležitý gól pre Červených lebo už keď pomaly ale isto dochádzali sily fyzické ich psychické boli vysoko hore. Zelení naopak získavali fyzickú prevahu a ich najväčší tlak prišiel od sedemdesiatej minúty. V priebehu päť minút trikrát zakončil do tyče Jaro Vyboch. Neskôr sa ku nemu pridal aj Rudo Huliak. Ich najväčšiu šancu na zníženie zlikvidoval desať minút pred koncom Daniel Šustek keď opäť ako v minulom zápase vykopol loptu z bránkovej čiary. Koniec sa niesol presne v rovnakých notách ako začiatok. Zelení útočili a Červení nekompromisne loptu odkopávali. Ako poslední mal tento zápas loptu na kopačkách Miloš Labuda ale táto mu ušla až na rohový kop. Následné rozohratie mu už znemožnil hvizd rozhodcu.

Pýtali sme sa Petra Pirošíka aký mal recept na víťazstvo v tomto zápase :

„Na prípravu potrebujete ochotnú čašníčku , súperovho brankára , borovičku. Následne pácujeme súperovho brankára až do ružova“ .