19.05.2013 18:27

Výsledok stretnutia 4:4

Ľubomír Turčan +2 , Jozef Vrabec+2 , Ján Hodás , Ľuboš Pekár  , Peter Pirošík , Jozef Filo

Miloš Labuda , Ján Gier  ,  Jaroslav Vyboch +1  , Ľubo Malík +3 , Lasky

Hralo sa na hlavnom ihrisku. Ihrisko je momentálne poriadne hrbaté. Slnečno a veľmi teplo. Cca 22°C už  ráno o 8:00 hod.

Začalo sa v trošku iných zostavách ako sa skončilo. Obidvom mužstvám chýbali brankári , ktorí si mysleli , že hráme až o 9:00. Zeleným dnes na začiatku nastúpili iba dvaja hráči a tak Červení poskytli na hosťovanie svojich hráčov. Ľuba Malíka a Miloša Labudu. Prvý gól padol už v šiestej minúte , keď sa v súboji stretli Miloš Labuda a Ľuboš Pekár. Druhý menovaný stihol v páde posunúť loptu na spoluhráčov. Táto sa dostala až k Jozefovi Vrabcovi a ten s prehľadom zakončil. 6 minúta Jozef Vrabec 1:0. To sa už Zeleným dostavil brankár Lasky a nastúpil do zápasu. Zelení posilnení o brankára si lepšie zorganizovali obranu a odvážnejšie sa pustili do útoku. Ich zlepšená obrana prinútila k častejšej streľbe Červených a po jednom takomto ďalekonosnom pokuse prestrelil Laskyho v bránke Ľubomír Turčan. 25 minúta Ľubomír Turčan 2:0. O štyri minúty neskôr Červení založili útočnú akciu. Loptu ma Ľuboš Pekár a previezol ju z pravej strany cez stred až na ľavú a následne poslal prihrávku späť na posledného hráča. Ten si loptu podržal o čosi dlhšie a situáciu využil Ľubo Malík loptu mu zobral a skóroval do prázdnej bránky. 29 minúta Ľubo Malík 2:1. O desať minút neskôr si svoj mikrosúboj opäť zopakovali Lasky a Ľubo Turčan s rovnakým výsledkom. Ľubova strela sa opäť predrala cez Laskyho až do siete. 39 minúta Ľubo Turčan 3:1. Opakovanie dnes bolo motom zápasu lebo Zelení opäť skórovali po zbytočnej prihrávke dozadu tentoraz od Janka Hodása a všadebol Ľubo Malík opäť skóroval. 45 minúta Ľubo Malík 3:2. Po inkasovanom góle sa dostavil aj brankár Červených Jozef Filo. Radosť Zelených však trvala iba chvíľu lebo kombináciu Červených o minútu neskôr gólovo zakončil Jozef Vrabec. 46 minúta Jozef Vrabec 4:2. Zelení sa nevzdávali a postupne získavali hernú prevahu dlhším držaním lopty. Počas rozohrávky sa však dopúšťali aj chýb ktorých následkom boli rýchle brejky a prečíslenia Červených. Ich riešenie však nebolo ideálne lebo finálna prihrávka väčšinou skončila na kopačke súpera. Nesprávne zakončenie zase dávalo šance Zeleným na prečíslenie obrany a po jednej takejto akcii sa k lopte dostal Jaroslav Vyboch a skóroval. 57 minúta Jaroslav Vyboch 4:3. Potom však opäť prišli chvíle Červených , ktorí zavreli svojho súpera na pred jeho bránku. Lopta sa stále vracala na kopačky útočníkov a brankár Lasky mal plné nohy práce. Nakoniec lopta priskackala až pred Ľuboša Pekára , ktorý sa ju na dvakrát snažil poslať do bránky ale lopta zo zásady skočila inde ako išla kopačka. Z tohto tlaku sa zrodil rýchli brejk Zelených , ktorý potiahol Ľubo Malík proti jedinému obrancovi Červených a brankárovi. Loptu si pred šestnástkou preniesol z ľavej strany na stred ihriska a tvrdou strelou vymietol pavučinu vedľa hlavy bezmocného Jožka Fila. 67 minúta Ľubo Malík 4:4. S postupujúcim časom dochádzali obidvom mužstvám sily a o trošku viac ich mali Červení. Svoje brejkové šance však nedotiahli do dobrej finálnej prihrávky a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou pre obidve mužstvá.