19.02.2017 14:24

Výsledok stretnutia 1:3

Miloš Labuda , Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec , Peter Dišek +1 , Milan Šindelář , Ľubo Malík , Rudo Huliak , Peter Huliak

Ján Hodás , Ľuboš Pekár +1 , Jaroslav Vyboch , Robo Huliak , Marián Klotton , Peter Pirošík , Daniel Šustek +1 , Miroslav Vrabec +1

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Teplomer ráno ukazoval +1°C zamračené , bezvetrie. Terén mierne primrznutý s prepadajúcim sa sypkým snehom. Spracovanie aj vedenie lopty bolo dosť náročné.

Celý zápas sa odohral opäť vo vysokom tempe a dnes to dokonca môžeme považovať za regulárnu zimnú kondičnú prípravu. Začiatok patril útočne zostavenému mužstvu Červených . Hneď v prvých minútach si vypracovali dve čisté šance a od gólovej radosti ich delila iba jedna vec. Trafiť odkrytú bránku. Zelení nastúpili na zápas bez klasického útočníka so štyrmi ortodoxnými obrancami. Po prehrmení prvotného tlaku Červených sa vybrali aj oni na výpad na súperovu bránku. Prvotné úsilie bolo skôr o pripomenutí sa súperovmu brankárovi ale už tretí pokus bol korunovaný gólom keď si trojica hráčov Vyboch , Šustek , Vrabec pekne vymenila loptu. Za kľúčovú situáciu môžeme považovať prihrávku od Daniela Šusteka , ktorý namiesto klasického zakončenia z prvej nečakane prihral na pravú stranu a Miroslav Vrabec presne zakončil. 11 minúta Miroslav Vrabec 0:1. Po strelení gólu sa Zelení upokojili a začali s prehľadom kontrolovať hru pred svojou bránkou. Červeným patril stred ihriska vďaka ich rýchlym prechodom ale už pred bránkou Zelených narážali na dobre postavenú obranu. Napriek tomu sa snažili o ohrozovanie súperovej bránky ale to sa viac darilo obrancom Zelených ako útočníkom Červených keď svojimi tečmi a odkopmi testovali pozornosť spoluhráčov a brankára. Červení sa mohli dočkať gólu po zatočenej delovke , ktorá sa obtočila okolo obrancu ale neuveriteľný reflex predviedol v bránke stojaci Daniel Šustek , keď loptu zbadal v poslednej stotine a dokázal ju rýchlym presunom vytlačiť na rohový kop. Nakoniec sa Červení dočkali vyrovnania , keď využili chybnú rozohrávku Zelených a túto potrestali tvrdou strelou. 29 minúta Peter Dišek 1:1. Napriek terénu bolo tempo hry vysoké. Pokiaľ išlo o bežnú rozohrávku šancí bolo málo ale pokiaľ hráči prepadli pri útočení tak mužstvo , ktoré sa dostalo do brejku si vypracovalo veľmi sľubné šance , ktoré však likvidovali brankári na obidvoch stranách. U Zelených sa skvelým brankárskym zákrokom predstavil Miloš Labuda keď bezpečne zlikvidoval dve nebezpečné zakončenia po sebe z tesnej blízkosti. Tak ako u Zelených sa aj u Červených ako najnebezpečnejší útočník ukázal vlastný obranca. Zelení rozohrali rohový kop Danielom Šustekom prudkým nákopom na Jaroslava Vybocha. Ten prudkú loptu prepustil za seba kde trafila do chrbta Ľubomíra Turčana od ktorého sa odrazila do bránky. 72 minúta Daniel Šustek 1:2. O päť minút sa Zeleným skoro podaril znova ten istý kúsok , keď prudkú loptu z rohu zahral Ľuboš Pekár , táto sa odrazila späť na bránku od Petra Dišeka ale opečiatkovala iba brvno. Zelení napriek vedeniu stále vybiehali do útoku a ponechali všetko stopérsku prácu iba na jednom hráčovi. Janko Hodás však svoju úlohu zvládol na jednotku a lopty zbieral a rozohrával na svojich spoluhráčov. S pribúdajúcim časom Červení prešli na maximálne riziko a snažili sa zatlačiť svojho súpera pred bránku. Po jednom takomto závare sa však lopta odrazila na osi číhajúceho Jaroslava Vybocha. Po obidvoch stranách mu bežali útočníci a proti Jarovi vybehol jediný obranca Červených. Jaro si vybral pravú stranu a loptu prihral na Ľuboša Pekára. Ten si loptu prebral , posunul a pravačkou zakončil za chrbát vybiehajúceho brankára , ktorý očakával prihrávku na ľavú stranu. 82 minúta Ľuboš Pekár 1:3. Červeným sa už nepodarilo dostať loptu a hru pod svoju kontrolu do konca zápasu a tak si Zelení víťazstvo postrážili.