17.03.2013 14:49

Výsledok stretnutia 2:1

Ján Hodás ,  Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec ,   Ľuboš Pekár  , Milan Šindelář +1 , Danko Šustek , Peter Pirošík +1 , Jozef Filo

Miloš Labuda ,  Jaroslav Vyboch +1 , Rudo Huliak  , Braňo Danišek , Miroslav Vrabec , Peter Huliak , Marián Klotton , Ľubo Malík

Hralo sa na hlavnom ihrisku. Terén bol zamrznutý no časom rozmrzol a z bezproblémového behu sa hráči museli prispôsobiť veľkému klzisku. Niektorí však nemali to šťastie a niekoľkokrát sa vyváľali v bahennom kúpeli. Teplota bola na začiatku -6°C ale postupne sa prehupla na +5°C. Bolo krásne slnečno a jasno.

Zelení majú tento rok rozhádzané Nedele a tak prichádza na každý zápas nová a nová zostava. Druhým špecifikom je ich nedostatočný počet a tak Červení musia už skoro každú Nedeľu riešiť koho dajú na hosťovanie. Dnes išli na hosťovanie minulotýždňový dvojgólový strelec Miloš Labuda a po zranení sa vrátený Ľubo Malík. Okrem Ľuba sa u Zelených po dlhšej zdravotnej prestávke predstavil ešte Marián Klotton. Zelení mali postavené celkovo mladšie mužstvo s priemerom 38 rokov. Červení vsadili na skúsenosť a ich priemerný vek bol 42 rokov. Tomuto stavu zodpovedala aj taktika obidvoch mužstiev. Červení sa sústredili na dobrú defenzívu a spoliehali sa na rýchle brejky Milana Šindelářa. Zelení naopak sa púšťali do rýchlych kombinačných narážačiek a sústavnými útokmi zamestnávali celú obranu Červených na čele s Dankom Šustekom a v bránke dobre chytajúcom Jozefom Filom. Obidve mužstvá dobre zvládali začiatok stretnutia a nedopúšťali sa nijakých chýb. U Červených sa do rozohrávky aktívne zapájal Janko Hodás a dobrými nahrávkami držal v strehu aj obranu Zelených. Keď sme u obrane Zelených tak tým dnes ešte chýbali dve najväčšie opory. Brankár Lasky a obranca Robo Huliak. Bránku priebežne hájili poslední hráči čo mužstvo Červených považovalo za výhodu ale túto skutočnosť nedokázali vďaka aktívnej hre Zelených využiť. Väčšina času sa odohrávala hra na polovičke Červených. Prišla však dvadsiata druhá minúta a Červení sa pustili do jedného z mnohých protiútokov do otvorenej obrany. Predchádzajúce útoky boli rýchle ale tu dochádzalo aj vďaka terénu k zbytočným stratám lopty. Do útoku sa tentoraz k Milanovi pridali Janko Hodás a Jozef Vrabec. Najskôr dobre na ľavej strane spracoval prihrávku Janko Hodás. S prehľadom si loptu potiahol po ľavej strane. V správnej chvíli prihral na pravú stranu medzi dvoch obrancov Zelených Jozefovi Vrabcovi. Jozef bol už vo výhodnej streleckej pozícii a brankár Zelených pravdepodobne čakal strelu. Jozef sa však rozhodol pre prihrávku na ľavú stranu ku tyči , kde bol dobre postavený Milan Šindelář a ten zblízka otvoril skóre.  22 minúta Milan Šindelář 1:0. Zelení mali rýchly presun ku bránke Červených ale tu narážali na dobre organizovanú obranu a skvelé reflexné zákroky Jozefa Fila. Hoci loptu na kopačkách mali viac Zelení tak ani Červení neodovzdávali loptu lacno a vybojovali niekoľko rohových kopov. Po jednom z nich sa lopta dostala až k Petrovi Pirošíkovi. Výnimočne ju nemal na hlavu ale na kopačkách. Peter bol nevýhodne otočený ku bránke chrbtom. Napriek tomu neurobil zbrklé rozhodnutie ale sa na mieste otočil a až čelom ku bránke poslal delovku po zemi až do siete Zelených. 51 minúta Peter Pirošík 2:0. Snaha Zelených o rýchle zníženie priniesla niekoľko skvelých brejkových šancí Červeným. Ale ani Milan Šindelář , Janko Hodás či Jozef Vrabec nedokázali svoje šance premeniť. Vždy po takejto príležitosti sme všetci čakali to klasické „ Nedáš – Dostaneš“. Toto sa však po veľkých šanciach hneď nepotvrdilo. Predsa však Zelení dokázali zdramatizovať hru keď pred bránkou Červených zo štyroch hráčov zasiahol skákajúcu loptu Jaroslav Vyboch a vymietol pavučinu. 64 minúta Jaroslav Vyboch 2:1. Červeným postupne začali dochádzať sily a sústredili sa už hlavne na dôslednú obranu. V rozhodujúcich okamihoch sa však dokázali navzájom zastúpiť a zabrániť v zakončení útočiacim hráčom. Čo im už nevychádzala tak to bola rozohrávka od vlastnej bránky. Lopta ešte ani nedopadla po výkope na zem a už bola späť pred bránkou Červených. Tlak Zelených stúpal až ho nakoniec v 90 minúte prerušil hvizd rozhodcu.