17.02.2013 13:30

Výsledok stretnutia 1:0

Ján Hodás , Ľubo Malík +1 ,  Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec ,  Ľuboš Pekár  ,  Milan Šindelář , Danko Šustek , Peter Pirošík , Jozef Filo

Slavomír Meliš , Miloš Labuda , Pavol Tavač ,  Ján Gier , Jaroslav Vyboch  , Rudo Huliak  , Robo Huliak , Marián Klotton , Miroslav Vrabec , Lasky

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Sneh na mieste kde hrávame bol tvrdý ale mimo neho sme sa prebárali skoro až do polpíšťaly a bola to riadna fuška sa z takéhoto terénu vyhrabať späť na hraciu plochu. Teplota -0,5°C , bezvetrie , zamračené.

Celý zápas sa od úvodu až do konca niesol v nekonečných útokoch Zelených a dobrej obrane Červených s pokusmi o rýchle brejky na vysunutých útočníkov. Zeleným sa po dlhšej odmlke vrátili do zostavy tri piliere. Miroslav Vrabec do obrany , Marián Klotton na rozohrávku a Pavol Tavač do útoku. U Pala bolo zaujímavé , že prvých dvadsať minút strávil pri vlastnej bránke. Ako neskôr povedali jeho spoluhráči Paľo naťahoval do hlavy herný systém. Jeho prvý výlet v dvadsiatej minúte bol zakončený veľmi nebezpečnou prihrávkou , ktorú však jeho spoluhráči nedokázali zúžitkovať. Na druhej strane sa o zábavu obrane starali Milan Šindelář a Ľubo Malík. Väčšinou dobiehali nakopávané lopty a pokúšali sa o presadenie proti presile Zelených v obrane. Najväčšie šance prišli v druhom polčase. Najskôr pred bránku Červených v päťdesiatej minúte posielal center Robo Huliak. Jeho center však preletel celou obranou a skončil na tyči. Niekoľko sľubných šancí mal aj Slavomír Meliš. Väčšinou však nedokázal včas zareagovať a tak lopta preletela iba popri ňom. Napriek tomu sa však po jednom z mnohých rohových kopoch v šesťdesiatej minúte ocitol sám asi polmetra od bránky . Loptu z voleja parádne trafil. Brankár už iba zavrel oči. Lopta vyletela ako strela z kanóna ale tesne minula brvno bránky a skončila za bránkou. Šesťdesiatejpiatej minúte opäť po rohovom kope ale na druhej strane zazvonila spojnica bránky po presnej a tvrdej hlavičke Petra Pirošíka. Postupom času útoky Zelených silneli a Červení sa už ani nepokúšali o útoky vo väčšom počte hráčov ale iba nakopávali lopty na vysunutých útočníkov. Gól v bránke Červených bol už na spadnutie a tak sa vysunula aj obrana Zelených aby podporila útok. Po jednom z mnohých dobrých obranných zákrokov dokázali Červení poslať loptu na Milana Šindelářa , ktorý operoval na ľavej strane ihriska. Proti Milanovi sa rozbehol v tej chvíli jediný obranca Zelených Robo Huliak. Milanovi sa podarilo napriek ataku poslať prihrávku na Ľuba Malíka. Ľubo dostával prihrávku v pozícii , keď už pred ním bol iba brankár Lasky. Ľubo si loptu prevzal ale zároveň si ju aj dosť predkopol. Už to vyzeralo , že z útoku nič nebude lebo prvý pri lopte bol brankár Zelených Lasky. Lopta však pred Laskym mierne nadskočila a Lasky zaľuftoval a následne ju posunul za svoj chrbát. Túto situáciu už Ľubo zvládol a loptu dokopol do prázdnej bránky. 85 minúta Ľubo Malík 1:0. Inkasovaný gól zobral silu Zeleným a tí sa už nezmohli na súvislejší útok aby aspoň vyrovnali. Poslední sa dotkli lopty Červení , keď vykopávali loptu z päťky a následne hru ukončil hvizd rozhodcu.