12.2.2017

14.02.2017 19:17

Výsledok stretnutia 3:4

Miloš Labuda +1 , Ľuboš Pekár +1 , Robo Huliak +1 , Jaroslav Vyboch , Rudo Huliak , Marián Klotton , Daniel Šustek – 45 minúta

Ján Hodás +2 , Jozef Vrabec , Peter Dišek , Ľubo Malík +1 , Peter Huliak +1 , Jozef Filo

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Hoci teplomer ráno ukazoval -3°C vďaka krásnemu slnečnému počasiu sa teplota rýchlo prehupla do plusu a pocitová bola okolo 20°C – veľmi príjemne. Terén bol primrznutý , na niektorých miestach krásne plátno a na niektorých ryhy takže s loptou sa tam nedalo urobiť vôbec nič.

Začiatok zápasu zvládli lepšie Zelení a nenápadným rohom ktorý zahrával Peter Dišek sa ujali vedenia po lišiackom zakončení hruďou Janka Hodása. 11 minúta Janko Hodás 0:1. Červení odpovedali rovnakou mincou o päť minút keď tiež po rohovom kope zahrávanom Ľubošom Pekárom na voľného Roba Huliaka vyrovnali strelou z prvej po zemi. 16 minúta Robo Huliak 1:1. Ich radosť však netrvala dlho lebo nedôsledným bránením nechali trikrát po sebe odrazenú loptu vypáliť zblízka Ľuba Malíka a na tretíkrát lopta našla cestu do siete. 17 minúta Ľubo Malík 1:2. Čevení odpovedali protiútokmi a po jednom z nich nastrelili tyč. Zelení umne bránili a vyrážali do nebezpečných kontier hlavne preto , lebo po strate lopty Červení nedokázali rýchlo s formovať obranu. Takto získali aj značné množstvo rohov a opäť prišla chvíľa Janka Hodása. Ten si umne zozadu zbehol na krížne zahranú loptu z rohu a strelou z prvej po zemi zvýšil náskok Zelených. 25 minúta Janko Hodás 1:3. Zníženie však na seba nedalo dlho čakať a Červení opäť po rozohrávke rohového kopu Ľubošom Pekárom znížili náskok Zelených. 26 minúta Miloš Labuda 2:3. Hra bola vyrovnaná ale Zelení predsa len rozumnejšie bránili a prechádzali do rýchlych kontier. Na druhý polčas do tímu Červených prestúpil Daniel Šustek a vyzeralo na vyrovnanie skóre. No opak bol pravdou a Zelení krásnou akciou na štyri prihrávky zvýšili svoj náskok opäť na dva góly keď sa krížnou strelou presadil z ľavej strany Peter Huliak. 48 minúta Peter Huliak 2:4. Červení sa snažili o rýchle zakončenie svojich akcií čoho výsledkom boli časté straty lopty alebo nepresné zakončenia. Zelení naopak umnou hrou profitovali z týchto strát a rozumne narábali s časom ako aj trpezlivejšie rozvíjali svoje akcie. Na obidvoch stranách vznikli situácie útočníka proti brankárovi ale víťazne z nich vyšli obidvaja brankári. Červení prešli z rozohrávania rohov po zemi na centre po výške ale tie väčšinou preleteli na druhú stranu šestnástky bez reálnejšej hrozby pri zakončení. Nakoniec im však vyšiel jeden takýto zahraný roh , keď po rozohrávke Jaroslava Vybocha zakončil hlavičkou do zeme Miloš Labuda. Na tohto koníka sa už chystal obranca Zelených Peter Dišek ale loptu tesne pred ním zaštupľoval a po zemi za bránkovú čiaru pretlačil Ľuboš Pekár. 63 minúta Ľuboš Pekár 3:4. Do konca ostávalo relatívne ešte dosť času pre Červených na vyrovnanie ale krásne počasie vlialo do žíl Zelených neskutočnú pohodu a s prehľadom riešili jednu situáciu za druhou. S blížiacim sa koncom priniesol do hry trochu taktiky aj Peter Dišek , ktorý primeraným tempom rozohrával všetky štandardné situácie a zbieral cenné sekundy. Napriek finálnemu tlaku sa už Červeným nepodarilo skórovať a tak si cenné víťazstvo zaknihovali Zelení a krásnych 180 bodov do tabuľky pripísal najproduktívnejší hráč Janko Hodás. Zároveň sa tak aj stal lídrom Ligy Starých Pánov a o osemdesiat bodov odsunul na druhú priečku do vtedy vedúceho Jaroslava Vybocha.