Výsledok stretnutia 0:3

Miloš Labuda , Ľubomír Turčan  , Jozef Vrabec , Ľuboš Pekár , Ľubo Malík , Milan Šindelář ,  Daniel Šustek , Peter Pirošík , Jozef Filo

Rudo Huliak +1, Roman Kuba +1 ,  Peter Huliak + 1 , Robo Huliak , Jaroslav Vyboch , Braňo Danišek , Miloš Pekár , Miroslav Vrabec , Marián Klotton , Lasky

Hralo sa na Pasienkoch. Vďaka susedom z Rosiny sme sa rozcvičili zbieraním odpadkov. Aspoň , že tam nechali vrece do ktorého sme mohli odpadky pozbierať. Terén bol hrbolatý a primerane mäkký. Hoci na teplomery bolo +4°C tak vďaka silnému mrazivému vetru bola pocitová teplota hlboko pod bodom mrazu. Odhadujem to aspoň na -5°C až -10°C.

Vďaka mrazivému vetru boli v pohybe aj tyče od bránky , takže ktorýkoľvek tréner na svete by s takýmto aktívnym pohybom hráčov musel byť spokojný. Do kolotoča Ligy Starých Pánov sa zapojil nový hráč Roman Kuba. Aj keď posledné zápasy naznačovali , že posilniť by skôr potrebovalo mužstvo Červených nedokázal povedať nie znovu narodenému Jarovi a obliekol si dres Zelených. V tomto zápase to bola zo strany Zelených dobrá voľba lebo okrem početnej prevahy získali hráča , ktorý sa podieľal na dvoch góloch z troch v tomto zápase. Po prvých piatich minútach a zohraní sa hráčov s terénom a vetrom sa začala prejavovať herná prevaha Zelených. Zatiaľ čo sa Červení zmohli iba na odkopávanie lopty od svojej bránky a zakončení z veľkej diaľky cez troch obrancov Zelení dobrým pohybom dokázali svojho súpera uzamknúť pred jeho bránkou a presnými prihrávkami rozpútavali nebezpečný kolotoč. Po jednej takejto jazde sa lopta dostala na pravú stranu k Rudovi Huliakovi. Ten z pravej strany posielal prihrávku po zemi pred bránku ale obranný zákrok Danka Šusteka zmenil smer lopty a táto prekvapila v bránke chytajúceho Jozefa Fila. 13 minúta Rudo Huliak 0:1. Aj vďaka silnému vetru sa Červením nedarili rýchle brejky po získaní lopty. Vietor loptu na väčšiu vzdialenosť nepustil alebo ak letela po vetre tak zase letela veľmi ďaleko. O šesť minút sa Zelení radovali z druhého gólu , keď sa pred bránkou Červených stretla trojica obrancov a brankár proti trojici útočiacich Zelených. Tí situáciu na malom priestore zvládli na jednotku a rýchlym presunom lopty dokázali uvoľniť na os bránky stojaceho Romana Kubu. Ten z prehľadom zakončil cez obrancu a aj brankára. 19 minúta Roman Kuba 0:2. Po tomto góle došlo k výmene brankára ale ani to Červeným nepomohlo. O päť minút neskôr dokázali Zelení opäť prečísliť svojho súpera. Pred bránkou sa na osi pohyboval osamotený Jaroslav Vyboch. Na ľavej strane z pohľadu útočiaceho hráča mal loptu na kopačkách Peter Huliak a medzi ním a bránkou stál spoluhráč Roman Kuba. Obranca Červených sa presunul k Romanovi Kubovi. Jaro si pohybom pýtal loptu. Peter loptu odcentroval a brankár Červených urobil pohyb k voľnému Jarovi. Lopta však namiesto na Jara išla smerom na Romana Kubu , ktorý loptu šikovne nechal prejsť pomedzi svoje nohy a táto preletela popri bezmocnom brankárovi do bránky. Peter Huliak 0:3. Po tomto góle Červení opäť menili brankára a na miesto Ľuboš Pekára sa do bránky postavil Ľubo Malík. Hra mala stále rovnaký priebeh akurát tyče bránky Červených sa nemohli pozerať ako lopta okolo nich lieta a tak sa začali aktívne zapájať do hry a vyrážali jednu loptu za druhou. Zelení si vedomí , že dnešný zápas im už neutečie poľavili v pozornosti a tým umožnili Červeným založiť prvú vážnejšiu akciu s nebezpečným zakončením. Lasky v bránke však napriek nečinnosti úplne nezamrzol (nezabudnite doliať do áut nemrznúcu zmes) a dobrým zákrokom vyrazil presnú a tvrdú strelu Danka Šusteka na roh. Táto akcia povzbudila Ľuba Malíka v bránke Červených a opäť došlo k výmene brankárov. Do bránky sa vrátil Ľuboš Pekár a spustili sa strelecké preteky na obidvoch stranách. Pomer bol síce 1 nebezpečné zakončenie Červených ku 5 Zelených ale keďže Zelení nedokázali využiť 100% šance na strelenie gólu a tvrdohlavo pálili do brankára Červených mali Červení na druhej strane reálnu šancu na zníženie ich náskoku. Vo finálnej fáze však loptu alebo dobre neusmernili alebo Lasky predviedol jeden zo svojich lepších zákrokov a tak si v dobrých šanciach na ňom vylámali zuby Milan Šindelář , Danko Šustek , Peter Pirošík aj Ľubo Malík. Na druhej strane mali Červení šťastie pri strele od Braňa Danišeka , keď ďalekonosná delovka najskôr jemne lízla brankára od ktorého zmenila smer do tyče a vrátila sa do poľa. Celkovo brankári na obidvoch stranách pochytali gólovú nádielku na niekoľko zápasov. Vďaka neustálemu mrazivému vetru hráči čakali na konečný hvizd a po jeho zaznení upaľovali do teplej šatne.