10.02.2013 14:13

Výsledok stretnutia 3:1

Ján Hodás +1 , Ľubo Malík +2 ,  Ľubomír Turčan , Jozef Vrabec ,  Ľuboš Pekár  ,  Milan Šindelář , Danko Šustek  Peter Pirošík

Slavomír Meliš , Miloš Labuda ,  Ján Gier , Jaroslav Vyboch  , Rudo Huliak  , Robo Huliak , Peter Huliak + 1, Jozef Filo

Hralo sa na Hlavnom ihrisku. Sneh na mieste kde hrávame bol tvrdý ale mimo neho sme sa prebárali skoro až do polpíšťaly a bola to riadna fuška sa z takéhoto terénu vyhrabať späť na hraciu plochu. Bol mráz z teplotou okolo -3°C , bezvetrie , zamračené. Teraz je tesne po obede a vonku sneží.

Začiatok patril Zeleným , keď sa dostali do niekoľkých dobrých streleckých príležitostí. Ihneď prvý útok zakončoval tvrdou strelou ku tyčke Rudo Huliak ale brankár Červených Ľuboš Pekár stál na mieste a strelu vyrazil. O päť minút si mikrosúboj zopakovali. Rudo poslal presnú tvrdú strelu do šibenice ale brankár ju vyrazil ramenom. Situácia sa zopakovala znova ale teraz brankár vyrážal ramenom strelu od Petra Huliaka. Galériu zlikvidovaných šancí v prvých dvadsiatich minútach uzatvára strela Jara Vybocha , ktorú brankár vyrazil nohami. Po tomto varovaní sa konečne chytili aj hráči Červených a lepšou kombináciou na náročnom teréne prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Dobrá kombinácia im vychádzala až pred bránku Zelených , ktorú hájil Jozef Filo. Lasky síce prišiel do šatne ale tu v podstate pokračoval v plnení si spoločenských povinností , ktorým sa venoval od včera večera. Červení konečne vytvorili závar pred bránkou Zelených a k lopte sa dostal Milan Šindelář. Vypálil na bránku. Pred bránkou sa lopta párkrát poodrážala až sa stretla s Ľubom Malíkom. Na jeho teč už bol Jožko v bránke krátky. 29 minúta Ľubo Malík 1:0. Zelení sa ešte nestihli spamätať z inkasovaného gólu a už lovili loptu zo siete po druhý krát. Autorom gólu bol opäť Ľubo Malík ale tentoraz poslal nechytateľnú strelu sám. 33 minúta Ľubo Malík 2:0. Zelení sa nevedeli dostať ani za polovičku ihriska a tak útoky Červených vo veľkom podporovala aj ich obrana. V 46 minúte prišla najkrajšia akcia zápasu , keď peknou kombináciou všetkých hráčov sa lopta dostala na pravej strane k Ľubovi Malíkovi. Ten ju posunul na lepšie postaveného Milana Šindelářa. Milan vypálil delovku. Lopta sa odrazila od tyče k voľnému Jankovi Hodásovi. Janko nezaváhal a strelou ponad brankára Zelených zvyšoval skóre. 46 minúta Janko Hodás 3:0 . O tri minúty mohol Janko pridať ďalší gól ale tentoraz namiesto strely asi tri metre od  bránky z osi ihriska volil prihrávku na Milana Šindelářa , ktorý zbiehal k pravej tyči. Toto už Jožko Filo v bránke Zelených vyriešil s prehľadom. V päťdesiatej minúte prišla veľká chvíľa Slavomíra Meliša. Bol na konci jednej z mála útočných akcií , ktorú Zelení dokázali dotiahnuť až do streleckého zakončenia. Lopta postupne putovala z kopačka na kopačku až sa postupne dostala ku Slavovi , ktorý tesne pred brankárom loptu dobre tečoval k ľavej tyči. Radosť z gólu mu však pokazil brankár Červených , keď sa stihol otočiť a loptu vykopol z bránkovej čiary. Po tejto šanci sa lopty opäť zmocnili Červení a zamkli svojho súpera na jeho polovičke. Nie jedenkrát im v útočnej fáze vyšli série aj viac ako päť rohových kopov po sebe. Obrana Zelených bola riadne preťažená a hasila čo mohla. Nakoniec po jednom z takýchto závarov sa odtrhlo trio Zelených a podarilo sa im dostať až pred bránku Červených . Brankár sa postavil do predpokladanej  strely z osi ihriska. Tu však ešte prišla prihrávka ku tyči na zbiehajúceho Petra Huliaka. Brankár ešte stihol zareagovať a do zakončenia vložil nohu. Lopta sa však iba obtrela  o brankárovu  nohu a skončila v sieti. 64 minúta Peter Huliak 3:1. Napriek inkasovanému gólu Červení nepoľavili v útočení a tak znova na dlhé minúty uzavreli svojho súpera na jeho polovičke. Po jednej z mnohých pekných akcií sa v 80 minúte dostala lopta na kopačky voľného Ľuba Malíka. Ten si položil na zem brankára Zelených. Prvou nevydarenou strelou ho však nedokázal prehodiť. Lopta sa k nemu však vrátila a tak poslal druhú , ktorá už smerovala ponad Jožka. Tu sa však veľmi obetavo telom hodil pred Jožka Robo Huliak a lopta ho trafila do hrude. Obidvaja svorne vedľa seba ležali a držali konto Zelených  v relatívne dobrých číslach. Jožko Filo sa zaskvel ešte niekoľko krát dobrými zákrokmi keď dobre reagoval na presné umiestnené strely alebo hlavičky ku jednej alebo druhej tyči. Zvyšok mužstva Zelených sa v určitých fázach iba prizeral ako táto dvojica bojuje za ich farby a čakali na odrazenú loptu. Tá sa ku ním aj dostávala ale k dlhšiemu podržaniu lopty v útoku nedochádzalo. Napriek tomu mali Zelení v 85 minúte veľkú šancu na zníženie. Lopta sa dostala na pravú stranu k Jarovi Vybochovi. Ten poslal strieľaný center pred bránku na ktorý si najlepšie na ľavej strane nabehol Rudo Huliak. Lopta bola v nepríjemnej výške a stačil ju tečovať vo vzduchu iba pätou. Po jeho teči zazvonila bránková konštrukcia. Keby toto zakončenie skončilo gólom tak toto by bol zase najkrajší gól zápasu. Nasledovala opäť herná prevaha Červených. V deväťdesiatej minúte prišiel posledný útok Zelených , ktorý bol symbolicky zakončený nepresnou prihrávkou.