01.09.2013 15:59

Výsledok stretnutia 1:4

Ján Hodás , Miloš Labuda , Ľubomír Turčan  , Jozef Vrabec   , Ľuboš Pekár ,  Milan Šindelář +1  , Peter Pirošík , Daniel Šustek , Jozef Filo

Ján Gier , Jaroslav Vyboch +1 , Rudo Huliak  , Robo Huliak , Peter Huliak +2 , Marián Klotton +1  , Miroslav Vrabec , Lasky , Miloš Pekár

Hralo sa na hlavnom ihrisku. Už od začiatku po včerajšom daždi bolo primerane mäkké. Časom sa však vplyvom neustáleho hustého dažďa vytvárali na ihrisku mláky. Teplota 14°C , hustý dážď počas celého zápasu.

Dnešný zápas sa viedol pod taktovkou Zelených. Dlhým držaním lopty , ktoré dosiahli sériami prihrávok na krátko a dobrým pohybom diktovali tempo zápasu. Zároveň sa dostávali do častého zakončenia aj keď spočiatku veľmi nepresného. Ako to už vo futbale býva tak sa z prvého gólu mohli radovať Červení. Po jednom z mála rýchlych brejkov sa proti brankárovi Zelených rozbehla trojica Červených za loptou. Proti lopte však včas a v podstate aj výnimočne vybehol brankár Zelených Lasky a v sklze stihol loptu prelobovať ponad Jozefa Vrabca aj Milana Šindelářa. Ako tretí dobiehal Ľuboš Pekár a pokúsil sa loptu z prvej trafiť do prázdnej bránky. Loptu však trafil kolenom a vedľa. Tu musíme priznať , že napriek veku hráčovi chýbajú ešte nejaké tie skúsenosti lebo situácia sa dala riešiť obídením brankára ležiaceho na zemi a strelou do prázdnej bránky. Možno nabudúce. Zelení po miernom šoku pokračovali vo svojej dobrej hre a prvé pohrozenie prišlo z hlavy Mariána Klottona , keď opečiatkoval spojnicu. Čo Zeleným nevychádzalo futbalovo im nakoniec vyšlo s prispením Šťasteny. K lopte sa na pravej strane útoku dostal Peter Huliak. Mierne ju ešte potiahol ku čiare a posielal center pred bránku Červených. Proti nemu stála štvorica Červených a tým sa lopta pomedzi nohy dostala až k Jozefovi Filovi , ktorý si ju nešťastne dorazil do bránky. 21 minúta Peter Huliak 0:1. Gól to bol naozaj kuriózny a tak radosť a rozoberanie padnutia gólu umožnilo Červeným urobiť rýchly protiútok. Prvú vlnu ešte obrana Zelených zastavila ale potom sa k lopte na pravej strane dostal Daniel Šustek , potiahol ju až k bránkovej čiare. Tu spätnou prihrávkou na os ihriska nabil Milanovi Šindelářovi a ten z prvej nedal Laskymu šancu. 24 minúta Milan Šindelář 1:1. Po tomto góle sa obraz hry vrátil do pôvodného stavu. Dlhé držanie lopty zo strany Zelených so zakončením a občasné protiútoky Červených , ktoré boli zakončené zriedkavejšie ale niektoré strely trafili prekvapeného Laskyho iné tesne minuli bránku. Čím čias viac utekal tým Zelení začali strácať istotu na kopačkách a Červení začali veriť v dobrý výsledok. Potom však prišla zlomová desaťminútovka. Ako prvý sa po rohu presadil hlavou pomedzi nohy obrancu Jaroslav Vyboch. 72 minúta Jaroslav Vyboch 1:2. O minútu sa strelou z ľavej strany cez troch hráčov Červených po zemi aj vďaka teču Miloša Labudu po druhý krát v zápase presadil Peter Huliak. 73 minúta Peter Huliak 1:3. Klinec za zápasom dal po peknej kombinácii do prázdnej bránky Marián Klotton. 78 minúta Marián Klotton 1:4. Po tomto góle sa už iba dohrávalo a čakalo aj vzhľadom na neustály dážď na konečný hvizd.

Podľa čerstvých informácii však zápas ešte môže byť kontumovaný v prospech Červených. Zelení ako domáci tím nezabezpečili počas zápasu prestávku na občerstvenie a osvieženie. Takže uvidíme ako dopadne rozhodnutie komisie Ligy Starých Pánov.