01.04.2012 15:09

Výsledok stretnutia 2:2

Ján Hodás +1 , Miloš Labuda , Ľubomír Turčan , Ľuboš Pekár ,  Milan Šindelář  , Ľubo Malík +1 , Daniel Šustek  , Peter Pirošík

Slavomír Meliš , Jozef Drábik , Ján Gier ,  Robo Huliek , Rudo Huliak +2 ,  Jaroslav Vyboch , Marián Klotton , Branislav Danišek

Hralo sa na Pasienkoch . Teplota bola okolo 0°C , husto snežilo a fúkal vietor. Sneh nepadal zhora nadol ale zprava do ľava a občas skončil v oku nejedného vďačného hráča. Terén bol mäkký miestami blato.

Začiatok lepšie vyšiel Červeným. Ich hra bola kompaktnejšia zatiaľ čo Zelení sa iba hľadali a nevedeli čo budú presne hrať. Prevaha Červených bola vyjadrená gólom v ôsmej minúte , keď sa po peknej kombinácii a presnej prihrávke od Milana Šindelářa presadil pred odkrytou bránkou Ľubo Malík 1:0. A práve bol to tento hráč , ktorý mohol v priebehu ďalších päť minút rozhodnúť o osude tohto stretnutia. Vďaka peknej kombinačnej hre svojich spoluhráčov sa trikrát dostal do zakončenia na odkrytú bránku ale všetky pokusy skončili tesne vedľa. Zelení zo začiatku vyrážali do sporadických útokov ale tie boli likvidované obranou Červených. Jednu z mála vážnych šancí mal Jaro Vyboch keď vystrelil tvrdú strelu po zemi ku tyči. Lopta síce prešla cez obrancu ale brankár loptu pri tyči vykopol na roh. Prvý polčas boli Červení jednoznačne lepší a vypracovali si veľké množstvo šancí ale so zakončením im nakoniec musel pomôcť obranca Janko Hodás presným zakončením po ďalšej peknej kombinácii. 30 minúta Janko Hodás 2:0. Zelení postupne našli recept ako skomplikovať akcie Červeným a začali sa viac púšťať do brejkov. Na konci jedného z nich bol Rudo Huliak a v 40-tej minúte z prvej prestrelil brankára. Rudo Huliak 1:2. Hra bola aj počas celého druhého polčasu otvorená z obidvoch strán s množstvom šancí. Tu sa však začali prejavovať dva fenomény. Prvý bol , že keď sa aj mužstvo dostalo do výhodného prečíslenia voči obrane,  hráč , ktorý mal loptu zvolil tvrdú strelu namiesto prihrávky a vyšachovaniu obrany. Druhým fenoménom boli ubúdajúce sily a tak obidve strany prepadávali v útokoch a nestíhali sa vracať. Nakoniec po jednom takomto protiútoku sa radovali Zelení , keď strieľanú prihrávku zrazil do bránky Červených dobre postavený Rudo Huliak. 80-ta minúta Rudo Huliak 2:2. Už to vyzeralo na remízu , keď v posledných sekundách prišiel útok Červených , lopta sa dostala k voľnému Dankovi Šustekovi a ten z prvej opečiatkoval tyč z vonkajšej strany. Pár centimetrov  vpravo a Daniel mohol byť hrdinom stretnutia.